20180726 160005

 

26 липня 2018 року відбулась робоча зустріч Голови Федерації профспілок України Осового Г.В. з Першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Капліним С.М. з питань пріоритетних для профспілок законопроектів, що зареєстровані у Верховні Раді України.

 

Під час робочої зустрічі було обговорено план подальших спільних дій з Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на період дев’ятої сесії Верховної Ради України у просуванні та популяризації законопроектів, які були ініційовані і підтримуються профспілками та безпосередньо направленні на посилення захисту соціально-економічних та трудових прав громадян України.

Окремо увагу Осовим Г.В. було приділено питанню наступу органів влади на майнові права профспілок та законодавчому врегулюванню цієї проблеми.

Капліним С.М. було запропоновано з початком сесії запровадити практику щотижневого суспільного обговорення у Комітеті профспілкових законопроектів за участі народних депутатів України, сторін соціального партнерства, представників правозахисних організацій, а також проведення восени комітетського слухання, присвяченого питанню системних порушень органами влади та судами майнових прав профспілок.

Також обговорювалися надані коментарі Міжнародної конфедерації профспілок до окремих статей проекту Трудового кодексу України (реєстр. № 1658 дооп.) та необхідності проведення суспільного діалогу із залученням міжнародних експертів щодо прогресивних та негативних його положень.

У зв’язку цим, Осовим Г.В. запропоновано 7 жовтня п. р. обговорити це питання за участі парламентського Комітету, міжнародних експертів, сторін соціального партнерства у форматі круглого столу, присвяченого до Всесвітнього дня дій профспілок за гідну працю і Міжнародного дня боротьби з бідністю.

У робочій зустрічі також взяли участь радник Голови ФПУ Кондик П.М., керівник департаменту правового захисту апарату ФПУ Лях Д.О. та представники Секретаріату Комітету Верховної Ради України.

 

Департамент правового захисту ФПУ