37e725efe26e0487bc83287a1c350936 XL

 

У ході свого робочого візиту лідер українських профспілок відвідав Одеські підприємства, які представляють різні сфери економіки: завод «Стальканат-Силур», завод будівельних матеріалів «Стікон», Одесаміськелектротранс.

Під час зустрічей з керівництвом підприємств, спеціалістами, профспілковими активістами Григорій Осовий цікавився, як вирішуються на виробництвах питання зайнятості, кадрового забезпечення, професійної підготовки і взаємодії з Центрами зайнятості, Професійно-технічними закладами, фінансування яких з цього року передані місцевим бюджетам.

Відбулася зацікавлена дискусія з такого важливого питання як запровадження новацій в оплаті праці, зокрема, збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати та проведення реформи оплати праці. Голова ФПУ цікавився станом колективних переговорів з цих питань на підприємствах, чи достатньо коштів на підвищення мінімальної зарплати.

За підсумками зустрічей Г.Осовий зазначив, що на підприємствах, які він відвідав, робота ведеться на достатньому рівні та вирішуються соціальні питання. Кількість осіб, яких торкнеться підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. в основному стосується не кваліфікованих працівників і складає на цих підприємствах не більше 5%. Він також відзначив злагоджену роботу керівництва і профкомів по впровадженню новацій в оплаті праці і те, що засвідчила практика – єдино правильні дії на противагу зростанню цін і тарифів – це підвищення реальної заробітної плати. На всіх трьох підприємствах відзначається фінансове зростання на рівні 20% при інфляції в минулому році 12%. Це, майже вдвічі. І що важливо, що це підвищення результат роботи трудових колективів і напряму пов’язано із зростанням обсягів випущеної продукції та наданих послуг.

Як у промисловості, так і в будівництві зростання зарплат – це в першу чергу перспектива залучення кваліфікованих кадрів, дефіцит, яких з кожним роком зростає, особливо в курортній Одесі. І навіть зарплата в 8-10 тис. грн. сьогодні не є вже надто привабливою. Так на заводі «Стальканат-Силур» основними донорами робочої сили виступають сільські райони, які довозять робітників на підприємство. В цій ситуації важливу роль має відігравати наставництво, робота з центрами Державної служби зайнятості України в регіонах, центрами підготовки та перепідготовки кадрів, рекрутинговими агенціями.

Підбиваючи підсумки візиту Голова ФПУ звернув увагу на те, що очевидно, замороження заробітних плат, низький рівень оплати праці призводять до зростання трудової еміграції. «Люди не погоджуються працювати на жебрацьку зарплату. Ставка на «дешеву» робочу силу вочевидь привела до негативних наслідків. Підвищення соціальних стандартів – це лише перші кроки до відновлення справедливості в сфері оплати праці, подолання бідності і профспілки надалі будуть виступати локомотивом цієї справи», – зазначив він.

 

Прес-центр ФПУ