Изображение 095

 

23 січня у Федерації профспілок України відбулась консультативна нарада щодо захисту трудових прав працівників у зв’язку із законодавчими змінами у сфері оплати праці.

 

У нараді взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, його заступники, керівники всеукраїнських профспілок, що представляють трудові колективи бюджетної сфери та виробничників.

 

Изображение 077

 

Перед присутніми виступили керівники профспілок працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування, агропромислового комплексу, працівників культури, металургійної і гірничодобувної промисловості, нафтової і газової промисловості, охорони здоров’я, хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України та ін.

 

 Изображение 084

 

Виступаючи окреслили ситуацію, яка склалась на підприємствах галузей, які вони представляють, через запровадження змін в умовах оплати праці, зокрема, стосовно підвищення з 1 січня ц. р. розміру мінімальної зарплати до рівня прожиткового мінімум уму.

Основні труднощі, що доводиться вирішувати в трудових колективах, пов’язані із методологією нарахування заробітної плати та наповненням фондів оплати праці на підприємствах.

 

Изображение 100

 

За результатами обговорення вирішено підготувати рекомендації ФПУ для членських організацій щодо роз’яснення питання з нарахуванням зарплат співробітникам. Окрім цього у рамках соціального діалогу та співпраці з Урядом, профспілки ініціюватимуть внесення змін до нормативно-правових актів з метою недопущення порушення прав працівників на отримання ними своєчасно та в повному обсязі заробітної плати.

 

Изображение 085

 

Изображение 102

 

Прес-центр ФПУ