foto 1

 

У Запорізькій області розпорядженням голови облдержадміністрації створено обласну робочу групу з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати(в розмірі 3200 грн.) до складу якої входить голова Запорізької обласної ради профспілок Віктор Сластьон.

Члени цього органу вперше зібралися на своє засідання під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна. В засіданні робочої групи також приймали участь представники профспілок.

- Наше завдання – налагодити  проведення постійного контролю за забезпеченням підвищення мінімальної заробітної плати, насамперед у частині додержання законодавства з оплати праці працівників закладів, установ та організацій, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів. Такі самі робочі групи мають бути створені на місцях. Та наразі це доручення виконали лише на чотирьох територіях: у м. Запоріжжя, Гуляйпільському, Михайлівському та Чернігівському районах. Нагадую, що це завдання має бути виконано до 15 лютого, - наголосив Едуард Гугнін.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, наразі в інших містах і районах області триває розробка та погодження відповідних розпорядчих документів керівників територій з цього питання.

- Наголошую, що керівники бюджетних установ не мають права переводити працівників на неповну тривалість робочого часу або скорочувати їх чисельність. Уже минув місяць з моменту встановлення мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн. Усі працівники бюджетної сфери області мали отримати заробітну плату за січень цього року в підвищеному розмірі, - підкреслив Ігор Мещан.

Підбиваючи підсумки засідання, Едуард Гугнін зазначив, що керівники структурних підрозділів облдержадміністрації також мають тримати питання виплати заробітної плати у підпорядкованих закладах бюджетної сфери на постійному контролі.

         Також було вирішено постійно з профспілками області проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед працівників та роботодавців, спрямовану на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації зарплати.

 

foto

 

Запорізька обласна рада профспілок