ЛЕС2

 

12 квітня біля будинків Кабінету Міністрів і Міністерства агрополітики та продовольства України відбулась багатотисячна мирна акція на захист лісогосподарської галузі, законних прав та інтересів працюючих в ній людей. Ця акція проведена по рішенню Президії ЦК Профспілки працівників лісового господарства України.

 

ЛЕС7

 

У виступах Голови Профспілки Степана Кривов’язого, інших учасників акції зазначалось, що її проведення зумовлено численними зверненнями лісогосподарських підприємств південного регіону щодо критичного стану, в якому вони опинилися через відсутність бюджетного фінансування. Закінчився перший квартал, та незважаючи на те, що як Держлісагенство, так і Профспілка направили розрахунки в потребі бюджетних коштів до Мінагрополітики, питання у їх виділенні шляхом перерозподілу, в межах головного розпорядника, як передбачалось пунктом 18 «прикінцевих положень» «Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік», до цього часу так і не вирішене.

 

ЛЕС5

 

Через відсутність фінансування весняну посадку лісових культур підприємства півдня практично не здійснювали. На підприємствах майже не залишилось працівників, які повинні проводити догляди за лісовими культурами, профілактичні протипожежні заходи та охорону лісових масивів від пожеж та лісопорушників, захист від хвороб та шкідників лісу. Протягом 2016 року на підприємствах, зокрема півдня, відбувались масові звільнення висококваліфікованих фахівців, офіційна робота за режимом скороченого робочого часу, та вимушені відпустки без збереження заробітної плати така ж тенденція продовжується і в 2017 році. Заробітна плата працівникам виплачується тільки у випадку одержання підприємствами допомоги, від ресурсних підприємств і з значними затримками. За 2 місяці 2017 року середньомісячна заробітна плата по південних областях - від 1975 грн. до 3000 грн. Збільшилась заборгованість із виплати заробітної плати по цих же підприємствах та склала за оперативними даними - 7,5 млн.грн. Підприємства на межі банкрутства, проведення лісогосподарських заходів стало не можливим.

 

ЛЕС3

 

Учасники акції протесту вимагали:

 

 1. Терміново відновити фінансування лісогосподарських заходів південно-східного регіону.
 Уже другий рік поспіль держава не фінансує лісогосподарські заходи по охороні і захисту  понад мільйону гектарів лісів півдня і сходу, що незворотньо веде до виникнення значних техногенних катастроф, серйозного ускладнення соціальної обстановки в цих регіонах. Лише з початку цього року в лісах виникло вже 128  пожеж на площі майже 194,5  гектарів. Близько 2 тисяч спеціалістів галузі цього регіону звільнились з роботи, понад 2.5 тисячі осіб перебували у відпустках без збереження зарплати. Завчасно вирощений для цих робіт садивний матеріал залишився невикористаним завдавши цим величезних збитків лісовим господарствам. Численні звернення галузевої профспілки щодо неприпустимості таких дій влада не чує, багаторазово обіцяних коштів на фінансування так і не виділяє.
 2. Припинити практику призначення на керівні посади лісової галузі спеціалістів, які не мають фахової лісової освіти та відповідного досвіду роботи в лісогосподарській галузі.

 

Прес-центр ФПУ

 

ЛЕС8

 

ЛЕС9

 

ЛЕС

 

ЛЕС10