Изображение 040

 

Не допустити передачу фінансування вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації - коледжів та технікумів з Державного бюджету України на місцеві бюджети, зберегти чинний порядок їх фінансування - такі головні вимоги до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України учасників пікетування органів державної влади представниками технікумів та коледжів зі всіх регіонів країни, що відбулася 6 грудня в Києві. Воно проходило за активної та ефективної підтримці Федерації профспілок України, її членських організацій.

 

   Під час пікетування його учасники зазначили, що стурбовані зростаючою соціальною напругою серед працівників коледжів і технікумів у зв’язку з передачею вищих навчальних закладів на місцеве фінансування.

В проекті бюджету – 2018 передбачається, що з 1 січня 2018 року ці навчальні заклади позбавлять державного фінансування та передадуть на утримання обласних адміністрацій та КМДА, що неодмінно призведе до скорочення викладацького складу, а в деяких регіонах і закриття закладів.

 

Изображение 024

 

Тому учасники акції вимагають від Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України:

 

  1. 1.Збільшити обсяги видатків на виплату академічних і соціальних стипендій студентам пропорційно зростанню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  2. 2.Забезпечити просування по тарифній сітці для посад педагогічних працівників коледжів, технікумів та прирівняних до них училищ одночасно з просуванням по ній педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.
  3. 3.Передбачити видатки на освітню субвенцію для міста Києва в розмірі 3,9 млрд. грн. для забезпечення виплати заробітної плати освітянам у повному обсязі.

 

Изображение 033

 

За дорученням Голови ФПУ Григорія Осового, якій брав участь у засіданні Кабінету Міністрів України, на мітингу біля Будинку Уряду виступив керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа. Він наголосив, що Федерація профспілок України розділяє струбованність ситуацією з фінансуванням технікумів та коледжей, активно підримує зусілля їх представників.

На митингу також виступили голова Профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв, представник ФПУ у Верховної Ради України, народний депутат України Сергій Каплін, представники технікумів та коледжів з різних регіонів України.

 

Изображение 052

 

Як нам стало відомо, Голова ФПУ Григорій Осовий виступив на засіданні Кабінету Міністрів України на підтримку вимог студентів і викладачів технікумів та коледжей. Після цього виступу Премєр-міністр України Володимир Гройсман дав розгорнутий коментар і пообіцяв, що жоден такий заклад освіти не постраждає.

 

Изображение 051

 

Изображение 039

 

 

Изображение 042

 

Изображение 030

Прес-центр ФПУ