Изображение 201 55

 

22 травня ц.р. Президія ЦК Профспілки працівників культури України, обговоривши Стратегію інформаційної діяльності ФПУ на 2018-2021 роки, прийняту Радою ФПУ, визначила низку заходів з її реалізації.

 

Презентував документ на засіданні Президії керівник прес-центру ФПУ Юрій Работа.

Він детально розповів про наявний інформаційний потенціал ФПУ, її членських організацій для висвітлення своєї діяльності, проаналізував основні недоліки інформаційного забезпечення, що існують на сьогодні, та запропонував шляхи удосконалення цієї роботи.

 

Изображение 007

 

Стратегія також містить конкретні рекомендації щодо посилення інформаційної роботи на рівні первинок. Вона базується на принципах єдності, системності та координації дій з одержання, використання, поширення і зберігання профспілкової інформації, спрямована на формування позитивного іміджу профспілок, налагодження ефективного зв'язку на всіх рівнях структури профспілкових організацій.

(З повною версією презентації Стратегії можна ознайомитись тут).

 

Изображение 246

 

Враховуючи зазначене, Президія ЦК постановила:

- Київській міській, обласним організаціям Профспілки довести Стратегію інформаційної діяльності ФПУ на 2018-2021 роки до відома первинних організацій для врахування визначених нею завдань у практичній діяльності;

- на основі Стратегії розробити Концепцію інформаційної політики Профспілки на 2018-2021 роки, для чого створити робочу комісію;

 

Изображение 069

 

- активізувати висвітлення роботи Профспілки, її членських організацій, проводячи прес-конференції, брифінги, семінари та круглі столи;

- вжити заходів щодо створення власного сайту Профспілки і посилити співпрацю з Офіційним веб-порталом ФПУ та профспілковими виданнями.

 

Другим питанням порядку денного розглянуто ситуацію зі становищем сучасної культурно-мистецької освіти у зв’язку з її реформуванням. На цю тему виступила начальник відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України Тетяна Колос.

 

Изображение 058

 

Під час дискусії акцентувалось на тому, що Профспілка працівників культури спрямовує свою роботу на ведення постійного соціального діалогу з керівниками новостворених територіальних громад задля вироблення єдиної позиції в питаннях збереження унікальної системи, якими є мистецькі школи, їх кадрового потенціалу, вживає заходів щодо недопущення зниження рівня соціальних стандартів педагогічних працівників.

Обласними організаціями Профспілки проведено значну роботу з обговорення проекту Положення про атестацію педагогічних працівників закладів освіти сфери культури на місцях. Пропозиції до цього документу передано до Міністерства культури України і Профспілка звернулась з проханням врахувати їх при доопрацюванні остаточної редакції Положення.

Изображение 028

 

Підкреслюючи необхідність збереження у процесі проведення реформ належних умов праці та захисту соціально-економічних прав педагогів, голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна наголосила на важливості надання мистецьким закладам сфери культури освітньої субвенції, що дозволить їм вижити в сучасних  економічних умовах.

 Изображение 189

 Изображение 218

 З пропозицією ініціювати внесення для цього відповідних змін до Бюджетного кодексу України, а також вирішити на законодавчому рівні ряд проблем сфери культури в частини затвердження «Мінімального культурного кошика», надання закладам культури культурної субвенції та забезпечення фінансування Суспільного телерадіомовлення члени Президії ЦК Профспілки звернулися до Народного депутата України, Першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, представника профспілок у Верховній Раді України Сергія Капліна, зустріч з яким відбулася у Комітеті ВРУ того ж дня, після засідання Президії ЦК Профспілки працівників культури України.

 IMG 3181

IMG 3187

 

IMG 3186

Прес-центр ФПУ