1587040461 4602

Коронакриза стала серйозним викликом для сфери зайнятості. В Україні, як і в інших державах, відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням кількості безробітних. Це підвищило конкуренцію за робочі місця (у нашій державі на одну вакансію претендує приблизно 10 безробітних). Державна служба зайнятості не може вплинути на збільшення кількості робочих місць, проте докладає в цих умовах максимум зусиль для забезпечення населення роботою.

 За період карантину в базі даних державної служби зайнятості налічувалося 112 тис. вакансій, що на 55% менше, ніж за відповідний період минулого року. 

Станом на 20 травня 2020 р. кількість вакансій, становила 51 тис. одиниць (на 40%  менше, ніж станом на відповідну дату минулого року). 

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7 тис. грн. Кількість претендентів на одне робоче місце в різних регіонах широко варіюється. Так, станом на 1 травня 2020 року, кількість претендентів у Чернігівській області становила 28 осіб на одне робоче місце, а у Києві – 2 особи. 

За видами економічної діяльності структура вакансій виглядає так:

·        17% – у переробній промисловості;

·        15% – у сфері торгівлі;

·        11% – у сфері транспорту та кур’єрської діяльності

·        10% – у сільському, лісовому та рибному господарстві;

·        9% – у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні;

·        8% – у сфері охорони здоров’я.

Станом на 20 травня 2020 року кількість безробітних становила 501 тис. Чоловік (на 196 тисяч, або на 64% більше, ніж на цю ж дату минулого року). Зростання обсягів реєстрації безробітних відбулося в усіх регіонах, найбільш суттєво у Хмельницькій, Запорізькій, Полтавській, Київській, Львівській, Закарпатській областях (у 2,1 - 2,3 раза) та м. Києві (у 3,5 раза).

Левову частку безробітних (18%) можна віднести до категорій осіб, які стикаються з більшими труднощами під час пошуку роботи. Так, станом на 1 травня серед безробітних 9% (42,2 тис.) становили особи, яким залишилося 10 і менше років до пенсії, 5% (20,7 тис.) – особи з інвалідністю, 2% (9,4 тис.) – учасники АТО. Ці категорії користуються додатковими гарантіями в сприянні працевлаштуванню.

Навіть у період обмежувальних заходів державна служба зайнятості докладає зусиль, щоб надати роботу максимально можливій кількості громадян. За період карантину вже працевлаштовано 104 тис. осіб (з них – 70 тис. безробітних). Порівняння статистики показує, що це на 49% менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Детально

За матеріалами Державної служби зайнятості