photo 2026 06 25 19 41 01 

23 червня 2023 року відбулося засідання Харківської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Через значну небезпеку у місті засідання проведено у змішаному форматі – офлайн/ онлайн.

На початку засідання члени ТТСЕР схилили голови за всіма військовими та цивільними, які віддали свої життя за Україну, її незалежність та суверенітет! Ще раз згадали -  яку ціну платить Україна за свою свободу, і про подвиг тих, хто її захищає!

До участі у засіданні долучилася Яна Ремез, головний спеціаліст  Секретаріату НТСЕР, яка зазначила про формування комітетів НТСЕР та висловила надію щодо активізації її роботи через призначення Голови Ради – Сергія Бизова, Голови Федерації профспілок України.

photo 2026 06 25 19 42 00

Центральною темою засідання стало відновлення та зміцнення потенціалу реального сектору економіки області.

Адже за кожним підприємством стоять люди, робочі місця, стабільність громад і майбутнє регіону.

Голова ТТСЕР Наталя Гриценко зазначила, що економіка держави і області продовжує перебувати у безпрецедентному періоді, що поєднує виклики довготривалого воєнного часу, підготовку до масштабної відбудови та фундаментальну трансформацію економіки і ринку праці.

І в цих умовах соціальна стабільність, повага до прав працівників стають стратегічними елементами національної стійкості, бо існує брак  кваліфікованих працівників, темпи зростання середньої заробітної плати недостатні, і в цілому відбувається падіння життєвого рівня працівників і їх сімей.

Катерина Пастух, начальник відділу Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної (військової) адміністрації відмітила, що важливим інструментом для зміцнення співпраці між місцевими органами влади та підприємцями є комунікаційна платформа «Діалог влади та бізнесу», яка дозволяє оперативно виявляти потреби підприємців, вирішувати нагальні питання, впроваджувати нові ініціативи, вносити пропозиції на рівень центральних органів виконавчої влади.

Богдан Родик, заступник виконавчого директора Об’єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт», відмітив  що Державна підтримка повинна враховувати реальні потреби підприємств, які втратили обладнання, приміщення, інфраструктуру, сировину та ринки збуту внаслідок війни.

Саме тому роботодавці продовжують системну роботу з метою представлення позиції бізнесу щодо вдосконалення механізмів відновлення, релокації та державної підтримки.

Окрему увагу учасники приділили питанню підготовці кваліфікованих робітничих кадрів.

Оксана Іванюта, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації проінформувала про визначення обсягів регіонального замовлення на підготовку спеціалістів з робітничих професій, оскільки саме професійна освіта забезпечує економіку регіону кваліфікованими працівниками, від яких залежить функціонування промисловості, будівельної галузі, транспорту, енергетики, сфери послуг та аграрного сектору.

В умовах воєнного стану значення робітничих професій лише зростає. Харківщина продовжує жити, працювати та відновлюватися, а отже потреба у кваліфікованих фахівцях залишається високою. Більше того, роботодавці дедалі частіше повідомляють про дефіцит саме робітничих кадрів.

Не менш важливим стало обговорення роботи системи охорони здоров’я Харківщини. Директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації  Тетяна Деменко,  інформуючи про роботу галузі охорони здоров’я регіону в умовах інфраструктурного етапу медичної реформи та воєнного стану, зазначила, що в області триває процес розбудови медичної інфраструктури, що забезпечує сталість її функціонування в екстремальних умовах, вирішує питання ресурсного забезпечення закладів, збереження кадрового потенціалу та формування пацієнтоорієнтовної моделі надання послуг на рівні міжнародних стандартів.

Альона Благовещенська, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, повідомила про роботу обласної профспілки в частині забезпечення прав і інтересів медичних працівників в умовах медичної реформи.

Відкритий діалог, взаємна повага та готовність чути одне одного залишаються міцною основою для розвитку Харківщини.

Наталя Гриценко,

заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області