22289714 790579531102701 1623990029759239236 o

 

 

Прожитковий мінімум на рівні фактичного, 6% ВВП на медицину, фінансування науки  та збереження профтехосвіти, держпідтримка вугільної галузі та порятунок лісових і рибних господарств – з кількома десятками пропозицій до держбюджету виступили галузеві профспілки Федерації. Вимоги людей праці до кошторису на 2018 рік вніс до Парламенту Представник профспілок Сергій Каплін. Адже ФПУ не залучали на етапі підготовки законопроекту про бюджет країни.

«На нашу думку прожитковий мінімум на особу з 1 січня 2018 року має бути встановлений на рівні 3581 гривні, а у грудні зрости до 3831. В урядових пропозиціях же закладено тільки 1700 гривень, що вдвічі нижче фактичного прожиткового мінімуму, а з урахуванням інфляції буде віддалятися від нього дуже стрімко. Кабмін затвердив оновлені набори продуктів харчування та непродовольчих товарів, але при розрахунку прожиткового мінімуму просто їх не врахував. Тобто держава ніби й розуміє, що людям, щоб вижити треба багато чого, але в основні показники бюджету закладати цього не хоче. Те  саме і з мінімальною зарплатнею – те, що зараз в законопроекті – 3723 гривні знеціняться до кінця року і становитимуть лише 43% від прогнозованого рівня середньої зарплатні, тоді як українське законодавство і конвенції МОП, передбачають, що мінімалка має бути не меншою за 60% середньої», - розповів Сергій Каплін.

Тож мінімальну зарплатню запропонували збільшити до 4023 гривень із січня, 4164 гривень із липня та в грудні 2018 встановити в розмірі 4305 гривень.

Пропозиція Профспілки працівників охорони здоров’я збільшити фінансування галузі на рівень не менше 6% ВВП. Законопроект №7000 передбачає видатки тільки 4,2% від ВВП. При тому, що ВООЗ рекомендує взагалі охороняти здоров’я на десяту частину  розміру валового внутрішнього продукту.

Вніс профспілковий омбудсмен також пропозицію Профспілки працівників НАН України збільшити видатки на науку на 423 мільйони гривень.

«Нам потрібно врятувати науку від фінансового колапсу. Ми вимагаємо забезпечити фонд оплати праці Академії для режиму повної зайнятості. Останні два роки науковців тримають на голодній пайці – на неповному робочому тижні, у вимушених безоплатних відпустках, на чверті ставки. Все це на фоні просто рекордних скорочень. Нам потрібно врегулювати цю гостру соціальну проблему в рік, коли Академія наук буде відзначати свій столітній ювілей», - зазначив Представник ФПУ в Парламенті.

Погасити заборгованість треба і в лісовому господарстві України. Чимало підприємств на межі банкрутства і ліквідації, людям винні 14,2 мільйони гривень зарплат. Через переведення на неповний робочий день навіть значно збільшились несанкціоновані вирубки лісу та пожежі. Особливо катастрофічна ситуація на Півдні та Сході. Саме тому Сергій Каплін наполягатиме на збільшенні видатків на галузь на 710 мільйонів гривень. Так само відстоюватиме і фінансові вимоги профспілки працівників рибного господарства.

Представник ФПУ також побореться за права шахтарів. Обіцяє нагадати підписантам коаліційної угоди, що більшість обіцяла щорічне 20-тивідсоткове підвищення видатків на охорону праці, захист навколишнього середовища  та соціальну підтримку працівників вугільної галузі.

 

 

Прес-служба С.Капліна