Изображение 975

 

У ФПУ відбулась консультативна зустріч редакторів та журналістів профспілкових ЗМІ з представником профспілок Данії LO/FTF Філіпом Нордентофтом, який перебував у Києві у рамках проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

 

Одним із завдань реалізації проекту МОП є визначення інституційної спроможності ФПУ та інших вітчизняних профоб’єднань задля подальшого поліпшення співпраці з членськими організаціями, вдосконалення роботи з громадськістю та збільшення кількості свого членства.

На початку зустрічі Ф.Нордентофт зазначив, що на його переконання для кожної профспілки у її діяльності є важливою інформаційна складова та той потенціал, який має організація, у проведенні комунікаційної діяльності. Тому представників місії МОП цікавлять принципи у підходах до проведення ФПУ інформаційної роботи, інструментарій, яким володіють профспілки для донесення своєї позиції до широкої аудиторії, імідж, що сформований у профспілок в українському суспільстві, а також співпраця профспілкових ЗМІ з державними та приватними засобами масової інформації.

 

Изображение 996

 

На зазначені питання у ході зустрічі відповів керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа, який підкреслив, що інформаційна політика у ФПУ проводиться системно та здійснюється відповідно до програмних засад діяльності Федерації, у контексті заходів з реалізації Стратегії інформаційної діяльності на 2018-21 рр., ухваленою Радою ФПУ.

Він повідомив, що практично в усіх членських організаціях ФПУ: як територіальних, так і галузевих є працівники, відповідальні за інформаційну роботу. Працює Офіційний веб-портал ФПУ, 18 сайтів галузевих членських організацій та 15 територіальних, також створено сайти акціонерних підприємств та навчальних закладів ФПУ. Виходять 66 друкованих ЗМІ, а центральною профспілковою газетою є щотижневик «Профспілкові вісті». ФПУ активно співпрацює з загальнодержавними друкованими ЗМІ та телеканалами, суспільним радіо і ТБ, проводить публічні заходи, брифінги та прес-конференції, інформаційні компанії. Велика увага приділяється використанню у інформаційній роботі новітніх технологічних інструментів.

 

Изображение 1017

 

У виступах головних редакторів галузевих газет «Атомник» Миколи Петриченка, «Авіабудівник» Олександра Палія, видання «Профспілкові вісті» Олексія Плаксіна порушувались актуальні проблеми, які доводиться вирішувати у процесі повсякденної роботи, зокрема, пов’язані з переходом до електронного формату надання інформації, необхідності більш широкої присутності профспілкової тематики у соцмережах, вирішенням низки виробничо-економічних питань друку газет, та ін. Власним досвідом роботи у соціальних мережах поділився головний спеціаліст Прес-центру ФПУ Олексій Петруня.

Ф.Нордентофт високо оцінив інформаційний потенціал ФПУ, зокрема такий сегмент, як видання поліграфічної продукції. На думку датського колеги, газета, або інформаційний бюлетень, є готовим інформаційним продуктом, що ефективно виконує функцію цільового інформування читача. За його словами, в Данії кожен член профспілки неодмінно отримує профспілкову газету, вартість якої вже враховано у розмірі членського внеску. Однак, з врахуванням розвитку новітніх технологій для більш широкого охоплення аудиторії профспілковою тематикою потрібно активне застосування можливостей Інтернет-контенту, що стає вимогою часу.

 

Изображение 1052

 

Тому серед можливих напрямів співробітництва були названі методична та організаційна підтримка з боку МОП у навчанні профспілкових інформаційників та підготовці блогерів, створення сучасного інформаційного продукту та технічного забезпечення цієї роботи. Ю.Работа окреслив першочергові завдання в цьому напрямі, а саме: необхідність збільшення кількості сайтів членських організацій ФПУ, створення регулярної профспілкової телевізійної програми на Суспільному телебаченні, створення Прес-центру ФПУ у нововідбудованому Будинку профспілок з використанням сучасного технологічного обладнання та ін.

- На основі узагальненої інформації ми напрацюємо рекомендації стосовно того, що може зробити МОП у найближчі чотири роки для підтримки ФПУ, зокрема в напрямку інформаційної діяльності, - запевнив датський колега.


Изображение 1088

 

Изображение 1090

 

Изображение 985

 

Прес-центр ФПУ