Изображение 1583

 

14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції Голова ФПУ Григорій Осовий взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та кургану «Героям Чорнобиля» на території Меморіального комплексу жертвам Чорнобильської катастрофи у м. Києві.

 

Урочиста церемонія відбулась за участю керівництва КМДА, представників РДА Дніпровського району столиці, духовенства та громадських організацій чорнобильців м. Києва. Разом з Головою ФПУ квіти до пам’ятників поклали заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, керівник Департаменту правового захисту апарату ФПУ Дмитро Лях.

 

Изображение 1541

 

Ліквідатори наймасштабнішої в історії людства техногенної катастрофи, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС, - справжні герої. Вони ціною власного життя і здоров’я локалізували її наслідки та врятували від загибелі не тільки нашу країну, а і увесь світ. Тому День ліквідатора був встановлений у 2006 році згідно з Указом Президента України на згадку про завершення 14 грудня 1986 р. будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

 

Изображение 1557

 

Відповідаючи на запитання журналістів Григорій Осовий наголосив, що профспілки із самого початку виступали активними учасниками ліквідації наслідків аварії. Зокрема, надавались профспілкові санаторії, оздоровчі заклади для влаштування переміщених осіб.

- А тоді це були десятки тисяч людей, які лишились без житла, - зазначив Г.Осовий, - і тривалий час вони перебували саме в профспілкових закладах.

Було створено штаби по охороні праці в Чорнобильській зоні, тому що на той час саме профспілки здійснювали держаний нагляд за умовами праці. Працювала група з питань оплати праці, до складу якої від Укрпрофради входив і сам Г.Осовий.

 

Изображение 1569

 

- Коли чинились спроби скасувати фінансування оплати праці чорнобильцям за підвищеними коефіцієнтами, ми активно виступали проти цього і в результаті відстояли це право, - пригадав профспілковий лідер.

Оцінюючи рівень соціального та медичного забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Г.Осовий підкреслив, що законодавчі гарантії та пільги для них мають бути фінансово забезпечені у повному обсязі.

У свою чергу профспілки мають власну санаторно-курортну систему, зокрема, реабілітаційні центри з різного профілю, які допомагають у лікуванні, та відкриті в т.ч. і для чорнобильців.

 

Изображение 1532

 

До теми:

 

У зверненні Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зазначається, що на виконання Указу Президента України від 05.07.2018 № 196/2018 "Про додаткові заходи з відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, із соціального захисту постраждалих осіб, безпечного поводження з радіоактивними відходами" Урядом вирішується питання щодо підвищення розміру пенсій по інвалідності для осіб з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій у зв’язку із втратою годувальника з числа ліквідаторів.

Ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС потребують розширених медичних послуг та особливого соціального захисту, тому Уряд і надалі підтримуватиме систему пільг та медико-профілактичних заходів для ліквідаторів, а також вдосконалюватиме її, - йдеться у Зверненні.

 

 Изображение 1521

 

Изображение 1502

 

Прес-центр ФПУ