arton18376-cbc5b

 

 

Покінчити з насильством щодо жінок, інвестувати в сферу догляду, ліквідувати різницю в оплаті праці жінок та чоловіків!

У Міжнародний жіночий день МКП та її членські організації приєднуються до правозахисників, жіночих і феміністських організацій, закликаючи гарантувати та дотримуватися прав жінок на робочих місцях, в побуті та в громадах.

Прогрес у досягненні гендерної рівності та незалежності жінок може бути зведеним нанівець через зростання популістського сексизму – від політики жорсткої економії і приватизації державних служб, що надають послуги догляду, до все більш незахищеної і неформальної роботи, від відродження патріархальних поглядів до тиску на репродуктивне та сексуальне здоров'я жінок і їх відповідні права.

Настав час об’єднатися. І жінки відповідають на ці виклики.

В Ісландії та Франції тисячі жінок вийшли на вулиці, вимагаючи рівної оплати праці рівної цінності. У Польщі майже шість мільйонів жінок взяли участь у демонстраціях і добилися відхилення пропонованих законів проти абортів. По всій Латинській Америці, регіоні, який є батьківщиною сестер Мірабаль і Міжнародного дня ООН усунення насильства проти жінок, жінки вимагають покласти край насильству за ознакою статі. У Росії жінки виступають проти спроб декриміналізації домашнього насильства. А в січні цього року, жінки, чоловіки та діти в більш ніж 600 містах по всьому світу виступили проти сексизму, расизму, фанатизму і нетерпимості, за рівність, мир, справедливість та свободу.

Як профспілковці, ми згуртовані перед лицем багатьох викликів, які стоять перед нами: зростання нерівності, популізму і націоналізму, зміни у світі праці, зміна клімату, численні війни і конфлікти, які породжують мільйони біженців і переміщених осіб.

Ми як і раніше повні рішучості забезпечити високоякісну гідну працю для жінок і ліквідувати різницю в оплаті праці жінок та чоловіків.

І ми залишаємося вірними боротьбі з дискримінацією та насильством, якому піддаються жінки у повсякденному трудовому житті.

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу заявила: «Не може бути регресу прав жінок. Ми вимагаємо підвищення заробітної платні. Ми вимагаємо інвестицій у сферу догляду. Ми вимагаємо Конвенцію МОП щоб покласти край насильству і утискам».

Об’єднуючись за наші права, ми святкуємо нашу боротьбу. Ми відзначаємо активність жінок у робітничому русі і наші перемоги у боротьбі за справедливу зарплату і умови праці. Ми черпаємо натхнення у нашій історії і сьогоденні.

Приєднуйтесь до святкування 8 березня та поділіться своїми історіями, відео, віршами, піснями, малюнками, тощо.

#proudtobeafeminist; #proudofmyunion

З прикладами дій, які ви можете здійснити 8 березня, щоб підтримати права жінок, можна ознайомитися на сайті всесвітнього маршу жінок.

Надсилайте інформацію про свої дії у Міжнародний жіночий день: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.