Изображение 1606

 

У рамках доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2019 рік та врахування у ньому профспілкових пропозицій 15 листопада у Міністерстві фінансів України відбулась нарада голів Всеукраїнських галузевих профспілок із заступником міністра фінансів Юрієм Джигиром та керівниками структурних підрозділів Мінфіну.

 

Відкриваючі нараду заступник Голови ФПУ Олександр Шубін акцентував увагу на позиції профспілок щодо необхідності підвищення у проекті основного кошторису на наступний рік соціальних гарантій і стандартів, які, як вважають профспілки, є низькими.

Після проведення робочих зустрічей, що відбулись на виконання доручень Прем’єр-міністра України В.Грорйсмана і Віце-прем’єр-міністра П.Розенка, де обговорювались профспілкові вимоги до Уряду, ВР і роботодавців, профспілкам необхідно знати, чи можливе протягом наступного року поетапне збільшення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій?

 

Изображение 1583

 

- Без цього подолати зростання цін і тарифів для більшості наших громадян стає майже неможливим, - наголосив Олександр Шубін.

Він підкреслив, що профспілки виступають за впровадження на державному рівні сталої практики, яка б могла забезпечити слідом за зростанням цін і тарифів автоматичне підвищення соціальних стандартів. Це сприятиме макроекономічній стабільності: динаміці зростання ВВП, розвитку споживчого попиту, а також прогнозованому реагуванню економіки на підняття цін і тарифів.

 

Изображение 1545

 

У ході наради виступили очільники та представники Профспілки авіапрацівників України, Профспілки працівників вугільної промисловості України, Профспілки працівників державних установ України, Профспілки працівників культури України, Профспілки працівників лісового господарства України, Профспілки працівників освіти і науки України, Профспілки працівників охорони здоров'я України, Профспілки працівників суднобудування України, Профспілки працівників соціальної сфери, Профспілки працівників геології, геодезії та картографії України тощо.

Урядовці відповіли готовністю продовжувати соціальний діалог у режимі проведення спільних нарад для пошуку рішень щодо подальшого розвитку галузей економіки, бюджетної сфери, фінансування Суспільного телерадіомовлення, реформування освіти, медицини та ін.

 

 Изображение 1621

Изображение 1530

 

Изображение 1578

 

Изображение 1559
 

Прес-центр ФПУ