reva1

 

18 грудня, перед засіданням Президії ФПУ відбулась робоча зустріч профактиву з представниками Уряду і організацій роботодавців.

 

У зустрічі взяли участь члени Президії ФПУ, СПО об’єднань профспілок, спілчани м.Києва і Київської області, працівники структурних підрозділів апарату ФПУ. Розмова була присвячена підсумкам роботи соціальних партнерів у році, що минає, та побудові планів співробітництва на наступний період.

Голова ФПУ Григорій Осовий поінформував про основні етапи спільної боротьби за права трудящих у 2018 році, підсумки роботи з виконання Генеральної угоди та наголосив на необхідності консолідації зусиль соціальних партнерів задля забезпечення більш динамічного розвитку економіки, врегулювання соціально-трудових відносин, підвищення добробуту громадян. Він зазначив, що ми знаходимось на завершальному етапі переговорів з укладення нової Генеральної угоди, але є речі, які ще потребують порозуміння.

 

rev66

 

Як позитив було названо те, що реакцією на звернення профспілок до влади, в т.ч. учасників Всеукраїнської акції протесу 17 жовтня ц.р., стало проведення понад 30 зустрічей з урядовцями, де було обговорено перспективи розвитку промисловості, проблеми шахтарів, працівників бюджетної сфери, галузеві питання, що порушують профспілки.

З галузевих питань відбулися зустрічі у міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади, за винятком МОЗ України – профспілкою медпрацівників, та Мінінфраструктури – з СПО профспілок автомобільного транспорту.

 Тобто домовленість, яку було досягнуто на перемовинах з урядовцями при врученні профспілкових вимог щодо проведення секторальних зустрічей, практично виконано, - підкреслив лідер профспілок - Проте, настав час визначитись, а чи вдалося нам досягти тих результатів, на які ми очікували? – запитують спілчани. Будемо відверті, - ні.

Не підвищено мінімальну зарплату до розмірів, як того вимагали профспілки, або принаймні до рівня фактичного прожиткового мінімуму – 5.167 грн., (ця цифра була обрахована профспілковими фахівцями відповідно до норм національного законодавства та міжнародних зобов’язань України).

 

reva2

 

Не вдалося досягти належного рівня фінансування по бюджетних галузях в Держбюджеті – 2019 (профспілки пропонували передбачити видатки на освіту у розмірі 7% ВВП, на охорону здоров'я - 5%, а також на соціальний захист, стипендіальне забезпечення молоді, розвиток галузей економіки, як це визначено законами).

Не досягнуто відчутних результатів у припиненні зростання цін і тарифів.

Не вдалося напрацювати ефективного механізму запобігання виникненню боргів по зарплатах та повернути існуючі зарплатні борги, що накопились (а це майже 3 млрд.грн.)

І ще одне гостре питання – забезпечення майнових прав профспілок, зокрема, досі лишаються невирішеними проблеми на Полтавщині і Закарпатті, де від спілчан вимагають виселення з будівель, які вини обіймають протягом десятиліть, тому законодавче унормування майнового статусу профспілок потребує негайного вирішення.

Беручи до уваги ці проблеми, перед соціальними партнерами постає завдання визначити наступні спільні дії для їх остаточного вирішення, і зокрема, використовуючи переговорний процес з укладення Генеральної та галузевих угод на наступні роки.

.

reva3

 

З інформацією про розгляд Урядом вимог профспілок за дорученням Прем’єр-міністра України В.Гройсмана перед учасниками зустрічі виступив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Він наголосив, що Уряд спільно з профспілками і роботодавцями конструктивно працював цього року й надалі працюватиме над вирішенням таких першочергових завдань, як збереження стабільного економічного розвитку країни та підвищення рівня соціального забезпечення людей.

 

Изображение 1511

 

За оцінкою міністра, сторони соціального діалогу у році, що минає довели, що вони є партнерами у вирішенні важливих для країни питань і що ця робота дає результати. Мінсоцполітики проводить системну роботу з розгляду порушених профспілками питань, насамперед стосовно зайнятості, оплати праці, виплати пенсій і соціальної допомоги та ін.

Центральні та місцеві органи влади співпрацювали з профспілками для врегулювання актуальних проблем в галузях та в регіонах. За словами А.Реви, вже за тиждень на засіданні КМУ буде заслухано звіт ЦОВВ про виконання завдань, які були поставлені перед ними Урядом на цей рік. Одним з питань, про що доповідатимуть Міністерства, - як вони взаємодіють з профспілками задля вирішення своїх завдань.

 

Изображение 1530

 

Перед спілчанами також виступив Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України, голова СПО об’єднань організацій роботодавців, який окреслив бачення сторони роботодавців стосовно синергії зусиль соціальних партнерів з вирішення актуальних соціально-економічних питань.

Присутнім повідомили, що повноважна група представників членських організацій ФПУ нещодавно провела робочу зустріч з членами Президії Федерації роботодавців України, на якій відбулась конструктивна розмова щодо спільних дій по стабілізації економіки, збереження трудового потенціалу і підвищення рівня оплати праці. За результатами цієї зустрічі було підписано Меморандум про співробітництво.

Зустріч завершилась обміном думками її учасників у форматі «запитання – відповідь».

 

Изображение 1532

 

Изображение 1537

 

 Прес-центр ФПУ