1900-001 i

 

Інформуємо про внесення на розгляд Верховної Ради України двох законопроектів, розроблених на основі профспілкового проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці», схваленого Президією ФПУ 08.06.2016 та направленого всім парламентським фракціям.

Так, 06 липня 2016 року після профспілкової акції протесту народним депутатом України Вілкулом О.Ю. за № 4900 зареєстровано у Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення мінімальної заробітної плати на рівень, який відповідає фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59552 ), а 13 липня 2016 року народними депутатами України Капліним С.М. та Сугоняком О.Л. внесений до парламенту за реєстр. № 4900-1 проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59708 ).

 Зазначеними законопроектами передбачається, зокрема підвищення розміру мінімальної заробітної плати до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, запровадження галузевих підвищувальних коефіцієнтів до заробітної плати в небюджетній сфері та ін.

 Прийняття законопроектів сприятиме реалізації державної політики щодо підтримання платоспроможності українського працівника в умовах зростання цін і тарифів та забезпеченню конституційного права громадян на достатній рівень життя для себе та своєї сім’ї .

 

 Департамент захисту соціально-економічних прав