1). Мінфін інформує:
- За січень – квітень 2025 року загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету становить 1,2 трлн грн, що на 239,6 млрд грн, або на 25,3% більше проти аналогічного періоду минулого року. У структурі видатків найбільше спрямовано:
- 475,2 млрд грн. – на оплату праці з нарахуваннями;
- 160,4 млрд грн – на оплату використання товарів і послуг. У тому числі 50,2 млрд грн – перераховано Національною службою здоров’я України на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення;
- 212,9 млрд грн – на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) .
- Франція внесла на рахунок Чорнобильського фонду ЄБРР 10 млн євро для відновлення захисного укриття над саркофагом ЧАЕС. Зазначені кошти дозволять надалі фінансувати роботи з ремонту нового захисного укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС через завдані російською дроновою атакою пошкодження в лютому цього року.
- Україна отримає $84 млн від Світового банку за проєктом HOPE для відновлення житла, пошкодженого внаслідок російської агресії. Очікується, що завдяки цьому фінансуванню понад 25 тисяч домогосподарств зможуть відремонтувати свої оселі.
2). Мінсоцполітики інформує:
- Послуга соціального супроводу військових та членів їхніх родин масштабується. Відтепер фахівці зможуть надавати послуги соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у понад 60 військових частинах, навчальних центрах та шпиталях. Перебуваючи на лікуванні/реабілітації, військовий чи члени його родини зможуть отримати такі послуги у шпиталях, які долучились до проекту: психосоціальна підтримка військовим та родинам; відновлення документів; забезпечення допоміжними засобами реабілітації; комунікація з органами держвлади; надання соцпослуг за місцем проживання; надання інформації щодо пільг та гарантій від держави.
- Багатодітні родини, які виховують 3-х і більше дітей, мають право на різні види допомог від держави. Серед них — пільги на житлово-комунальні послуги.
Так, багатодітні сім'ї мають право на 50% знижку:
· на оплату житла в межах норм, передбачених законодавством;
· на користування комунальними послугами;
· на вартість твердого та рідкого пічного побутового палива, якщо будинок не має центрального, газового та електроопалення.
3). Державна податкова служба України інформує:
- Протягом січня – квітня поточного року платники сплатили 186,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 22,1 % або на понад 33,7 млрд грн. За перші чотири місяці минулого року було перераховано 152,7 млрд гривень.
- У квітні цього року 1 186 мобілізованих ФОП подали заяви про неможливість виконання податкових обов’язків. За цими заявами проведено зменшення нарахувань по єдиному податку та військовому збору.
ДПС також напрацювала пропозиції щодо збільшення з 10 до 180 днів терміну подання після демобілізації самозайнятою особою заяви на звільнення від сплати податків.
4). Міністерство у справах ветеранів України: Кабінет Міністрів України затвердив важливі зміни до урядових постанов, спрямованих на удосконалення системи соціального захисту ветеранів і ветеранок війни та членів їхніх родин. Зокрема:
- Електронне посвідчення ветерана офіційно визнано основним документом, що підтверджує відповідний статус..
- Урегульовано питання видачі посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника або Захисниці України дітям до 14 років. Забезпечено безперервне користування усіма передбаченими законодавством пільгами у перехідний період, коли дитина досягає 14-річного віку та очікує на отримання паспорта і посвідчення.
- Уточнено строки дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни
- Відтепер травму прирівняно до інших ушкоджень здоров’я — таких як поранення, контузія, каліцтво або захворювання — як підставу для встановлення інвалідності чи смерті Захисника чи Захисниці України.
- Щоб отримати або відновити паперове посвідчення ветерана (наприклад, у разі його втрати, пошкодження або зміни особистих даних), достатньо надати витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Додаткових підтверджень статусу не потрібно.
- Мінветеранів отримав повноваження щодо видачі посвідчень і талонів на пільговий проїзд
5). Державна служба зайнятості презентувала результати двох масштабних досліджень спільно зі швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation та Федерацією роботодавців України:
- «Оцінка ринку праці України 2024–2025»,
- «Дослідження зареєстрованого безробіття в Україні».
Зібрані дані дозволили окреслити галузі з найбільшим попитом на працівників, зрозуміти потреби бізнесу та співвіднести їх із запитами з боку безробітних.
Основні висновки:
- Найгостріше кадрову кризу відчувають промисловість, транспорт, будівництво та енергетика.
- 80,5% учасників ринку праці — це люди віком від 25 до 60 років.
- 35% роботодавців планують підвищення заробітної плати у 2025 році.
https://www.dcz.gov.ua/news/singlenews/835
Департамент з питань бюджету та оплати праці