IMG 0667

 

У Кабінеті міністрів України 26 січня відбулась робоча нарада Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з Головою ФПУ Григорієм Осовим і представниками майнового комплексу профспілок з актуальних питань щодо управління об’єктами профспілкової власності.

 

Підсумки перемовин прокоментував Голова ФПУ Григорій Осовий:

- Обговорено найбільш гострі проблеми, пов’язані з управлінням профспілковим майном, яке за часів попередньої влади у 2011-12 рр. за рішенням судів було забрано у профспілок, як нібито майно загальносоюзних громадських організацій, і передано до державної власності.

Це й санаторії, і оздоровчі дитячі заклади, туристичні бази, а в окремих випадках будинки, в яких працюють профспілки. На сьогодні особливо гостро стоїть питання по об’єктам і спорудам, в яких розміщуються профспілки в обласних центрах. За рішенням судів намагаються забрати Будинок профспілок у Полтаві й хочуть його передати під управління органів Прокуратури. В Ужгороді профспілкову будівлю, яка була побудована саме для роботи в ній профспілкових організацій ще за часів до встановлення радянської влади, хочуть відібрати та віддати Державній судовій адміністрації. У Вінницькій області санаторій «Авангард» (м. Немирів) намагаються передати в управління Міністерства внутрішніх справ, схожа ситуація і в Одесі з санаторієм «Зелений Мис» тощо. Зазначені об’єкти свого часу побудовані за участю профспілок, утримувалися багато років профспілками і виконували соціально-важливі функції: лікування, оздоровлення працівників та членів їх сімей.

Під час наради акцентувалося на тому, що передача об’єктів, які виконують соціальну функцію з лікування та реабілітації працівників до управління власників, які можуть використовувати їх за іншим призначенням, не є раціональним і неодмінно зашкодить збереженню трудового потенціалу країни. Тому профспілки готові до діалогу і пошуку конструктивних рішень з цих питань. Зокрема було запропоновано віднайти способи спільного з профспілками використання санаторіїв для збереження профілю їх роботи та виконання соціально-корисної для суспільства функції.

 

Прес-центр ФПУ