IMG 0652

 Влада повинна звернутися обличчям до людей, відмовитися від намірів обмежити їх конституційні права та соціально-економічні інтереси. Про це заявили учасники багатотисячного мітингу, який відбувся 23 грудня перед будівлею Верховної Ради України у рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок проти антисоціального наступу на права людини праці.

Представники трудових колективів, профспілкові активісти з усіх регіонів України зібралися тут, перед українським парламентом, де саме 23 грудня має вирішуватися питання, як будуть жити прості громадяни країни у майбутньому, що чекати їм від влади.

«Ні – антисоціальному наступу на права людини праці!»,

«Пане Яценюк, почуйте нас!»,

«Вихід з кризи – не за рахунок народу!»,

«Стабільність гривні – безпека держави!»,

«Олігархи мають заплатити – це наша воля!»,

«Освітяни на межі злиднів!» - з такими гаслами вийшли понад 10 тис. громадян, вимагаючи від народних депутатів не приймати ріщень, які фактично перетворює медиків, освітян, шахтарів, металургів у жебраків.

 

МИТИНГ

 

Відкриваючи мітинг, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, що члени профспілок зібралися під стінами найвищого законодавчого органу влади, щоб сказати рішуче «ні» політиці «затягування пасків» за рахунок людини праці. Тотальна економія на простих трудівниках - це шлях не виходу із кризи а пряма дорога до повного зубожінню українських громадян, які своє працею розбудовують українську державу. І заслуговують на кращу долю.

 

МИТ2

 

Як підкреслив профспілковий лідер, яскравими прикладами антисоціальної політики влади є не лише падіння реального життєвого рівня населення сьогодні, а й наміри Уряду у наступному році скоротити соціальні виплати, порушити основні конституційні права громадян на працю, безкоштовну освіту та медицину, пенсійне забезпечення та соціальне страхування. Уряд розраховує скоротити державні витрати більш ніж на 26 млрд. грн. з яких більша половина припадає на соціальну сферу – 16 млрд. грн.

 

IMG 0803

 

Під час мітингу виступили представники всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань, молодіжних організацій, шахтарів, будівельників, освітян, медиків. Вони наголошували: ставлячись з розумінням до складних умов і в цілому підтримуючи ініціативи Президента та Уряду з порятунку державності, треба називати речі своїми іменами: запропонована Урядом програма урізання соціальних стандартів та соціальних виплат, обмеження соціальних та трудових прав працівників є неприпустимим і викликає стурбованість всього суспільства.

 

МИТ10

 

 Учасники Акції протесту профспілок – представники 7 млн. працівників усіх галузей економіки зазначили, що глибоко обурені антисоціальними планами Уряду що трансформуються у «безстрокову шокову терапію» для українців. Вони зазначили, що вже сьогодні державні соціальні гарантії – мінімальна зарплата та мінімальна пенсія – становлять менше 80 доларів і не дотягують до визначеного ООН рівня злиденності – 5 доларів на день. Така державна політика відносить українців до групи найбідніших народів світу.

 

 

IMG 0693

 

За останній час, підкреслювали виступаючи, купівельна спроможність доходів населення України скоротилася в 3 рази, розширюється тіньова економіка. З 22 мільйонів працездатних громадян менше 9 мільйонів це легально зайняті працівники, які несуть податковий тягар. Держава зупинила роботу інспекції, усунулася від контролю за дотриманням трудових прав громадян і виконання свого головного конституційного обов’язку щодо забезпечення прав і свобод людини. Уряд «заморозив» прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату та пенсії незважаючи на інфляцію з початку року понад 20%. Як зазначив один з ораторів, особливий цинізм влади полягає в тому, що у 2015 році, прогнозуючи зростання інфляції понад 13%, Уряд пропонує підвищити в середньому відповідні державні гарантії лише на 3%, що призведе до падіння реальної купівельної спроможності доходів громадян за два роки на третину й поставить працівників та пенсіонерів на межу фізичного виживання. Декларуючи прагнення до європейського рівня життя, Уряд завдає нищівного удару по працівниках та цілих галузях, що забезпечують розвиток нації – освіті та охороні здоров’я. Працівникам бюджетної сфери, Уряд, як роботодавець, планує заробітну плату, яка вже на 20-50% нижча ніж по економіці, зменшити ще на половину, ініціюючи чергові її обмеження.

 

МИТ8

 

Учасники акції також провели мітинг біля стін Кабінету Міністрів.

Вони виступили із вимогами, в яких вказали: Уряд повинен нарешті усвідомити, що не можна вирішувати проблеми країни лише за рахунок грабунку людей, нехтуючи тим, що саме ці люди забезпечують моральне та фізичне здоров’я нації та сумлінно сплачують податки. Більшої частини непопулярних обмежень влада може уникнути, змусивши поділитися надприбутками олігархів.

Профспілки закликали керівництво держави невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету – виведення з незаконного використання праці більше 4 мільйонів нелегальних працівників, детінізації 200 мільярдів заробітної плати, що може дати понад 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.

Резолюція мітингу та вимоги профспілок було передано до Кабміну та Верховної Ради України.

 

МИТ9

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ