МЕД

 

Внаслідок ігнорування владою вимог Профспілки працівників охорони здоров’я України та погіршення соціально-економічної ситуації в галузі Президія Профспілки на своєму засіданні 8 серпня прийняла рішення про проведення у першій половині вересня Всеукраїнської акції протесту працівників галузі. Вела засідання Голова Профспілки Вікторія Коваль. В заході взяв участь та виступив Голова СПО обєднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

МЕД1

 

Григорій Осовий у своєму виступі зазначив, що Президія Національної тристоронній соціально-економічної ради пропонує провести орієнтовно 7 – 8 вересня засідання НТСЕР, під час якого розглянути та обговорити актуальні питання держбюджету, медичної та пенсійної реформ. Наскільки це вдасться зробити буде залежить не в останню чергу від урядової сторони, тому що профспілкова сторона і сторона роботодавців були за повторне внесення розгляду цих реформ.

Голова ФПУ проінформував учасників засідання про позицію і дії Федерації профспілок України щодо вирішення гострих проблем медичної галузі та підвищення рівня і ефективності соціально-економічного захисту працівників сфери охорони здоров’я. Він також підкреслив, що мова йде про захист законних прав та інтересів не тільки працівників галузі, але і всіх громадян, які є користувачами їх послуг.

 

МЕД6

 

Як наголосив Григорій Осовий, діяльність ФПУ у цієї сфері проводиться на різних рівнях – на рівні законодавчої та виконавчої влади, зокрема у плідної роботі з парламентськими фракціями та відповідними комітетами Верховної Ради, зі стороною роботодавців, а також з міжнародними структурами, які здійснюють моніторинг тих реформ, що впроваджуються в Україні.

Як результат такої діяльності профспілковий лідер зазначив досягнення певних змін, що з’явилися в підходах до реформування медичної галузі на урядовому та парламентському рівнях. Одночасно профспілки ще багато мають попрацювати, щоб їх позиція з принципових питань медичної реформи була врахована парламентськими фракціями і знайшла відображення в остаточному документі.

Говорячи про заплановану Профспілкою працівників охорони здоров’я на першу половину вересня акцію протесту, Григорій Осовий наголосив, що Профспілці вкрай необхідно проявити свою рішучу позицію, ділом довести, що вона активно реагує на всі сучасні виклики, які турбують не тільки працівників галузі, але і всіх громадян країни.  

Голова ФПУ взяв активну участь в обговоренні вимог профспілкової акції, вніс конкретні, конструктивні пропозиції до них. Він також відповів на запитання учасників засідання.

 

МЕД3

 

Під час засідання зазначалось, що Профспілка намагалася упродовж 2016-2017 років, в рамках соціального діалогу та колективного трудового спору, зареєстрованого у вересні 2016 року між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України, врегулювати питання збільшення фінансування галузі із забезпеченням у повному обсязі фонду оплати праці закладів охорони здоров’я, своєчасної виплати заробітної плати працівникам з урахуванням всіх доплат і надбавок (в т.ч. допомоги на оздоровлення), встановлених законодавством, запровадження запобіжних заходів для мінімізації ризиків щодо соціально-трудових відносин в умовах реформування системи охорони здоров’я.

Примирні процедури щодо вирішення колективного трудового спору між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України (зареєстрованого 29.09.2016 р за № 282-р) досі не розпочато.

 

МЕД2

 

Основні вимоги - підвищення рівня заробітної плати медичним працівникам та ліквідація «зрівнялівки» в оплаті праці висококваліфікованих працівників (викликана новаціями в законодавстві з оплати праці), яка порушила диференціацію оплати праці працівників з 1 по 12 тарифний розряд ЄТС.

Неодноразово спрямовувалися звернення та заяви до Президента України, Голови ВРУ, Прем’єр-міністра України, в.о. Міністра охорони здоров’я України, голів профільних комітетів ВРУ, голів парламентських фракцій та особисто до кожного народного депутата України щодо недофінансування галузі, критичної ситуації в оплаті праці працівників закладів охорони здоров’я (в т.ч. державних установ Національної академії медичних наук України) та реформування системи охорони здоров’я.

 

МЕД4

 

Не виконуються Урядом та МОЗ України судові рішення щодо скасування положень постанови КМУ № 442 від 10.09.2014 в частині реорганізації ДержСЕС України та скасування постанови КМУ № 1024 від 25.11.2015 стосовно скорочення ліжкового фонду.

 

МЕД5

 

Президія Профспілки вважає, що ігнорування владою проблем медичної галузі та її працівників є неприпустимим, а катастрофічне погіршення соціально-економічної ситуації в медицині спонукають Профспілку до активних дій відстоювання трудових прав спілчан.

 

Профспілка працівників охорони здоровя України

Прес-центр ФПУ