Изображение 450

 

Такі гасла скандують сьогодні, 20 вересня, біля будівлі Державної служби геології та надр України кілька сотень представників трудового колективу та профспілкової організації ПАТ «ЄВРАЗ-Суха балка».

 

Гірники позбавлені законного права працювати на рідному підприємстві через свавілля чиновників Держгеонадра, які усупереч усіх законних підстав, зокрема рішенню Вищого адміністративного суду, не подовжують строк дії ліцензії на діяльність шахт імені Фрунзе і Ювілейна та не видають її.

Сьогодні вже другий день, як шахтарі знаходяться у Києві перед будівлею центрального органу виконавчої влади, який покликаний діяти на благо громадян, натомість його керівництво до цього часу так і не вийшло до трудівників.

 

Изображение 478

 

- Тут зібралися представники 3,5 тисячного колективу містоутворюючого підприємства, яке працює, відраховує податки до місцевого та Державного бюджетів, а з нами навіть не хочуть спілкуватись, - обурений голова профспілкового комітету первинної профспілкової організації ПАТ «ЄВРАЗ-Суха балка» Віктор Щасливий. - Держгеонадра на початку серпня ц.р. був виданий наказ про припинення робіт на основі актів перевірок діяльності шахт, і того, що там нібито виявлено якісь порушення. Але я хочу запевнити, що усі вимоги нами були виконані, тому ми хочемо з’ясувати безпосередньо у керівництва Служби, чому нам не видають ліцензію?

Наразі підприємство працює на підставі рішення суду, але у будь-який момент цьому можуть зашкодити і тисячі працівників будуть позбавлені роботи, а їх родини засобів для існування. Цього неможна допустити!

 

Изображение 465 1

 

У пікеті взяли участь заступник Голови ЦК Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко та радник Голови ФПУ Юрій Бобченко, який тривалий час очолював профспілкову організацію потужного заводу «АрселорМитал-Кривий Ріг» і добре знає проблеми галузі.

Вони переконані, що вимоги трудівників справедливі, а небажання державних чиновників спілкуватися з людьми обурює. Люди настроєні рішуче, вони збираються стоять до кінця. Профспілка металургів та гірників висловила солідарну підтримку шахтарям з Дніпропетровщини, надає можливу допомогу у проведенні акції.

 

Изображение 463

 

Дехто з пікетувальнків вбачають у діях керівництва Державної служби геології та надр України корупційну складову.

На момент відвідування місця проведення акції настрій у гірників був мирний, вони переконані, що спільними зусиллями керівництва підприємства, профспілкових організацій вдасться знайти вихід з патової ситуації та визначити шляхи її вирішення.

 

Изображение 481

 

Изображение 484

 

Изображение 488

 

Прес-центр ФПУ