foto 0001


Запорізька  обласна тристороння соціально-економічна рада 14 грудня 2018 року підбила підсумки роботи промислового комплексу області. У засіданні взяли участь голова ради Запорізької обласної федерації роботодавців Олександр Головко, голова Запорізької обласної  ради профспілок Віктор Сластьон, керівники профільних департаментів на управлінь облдержадміністрації.

Як відзначив у своїй доповіді заступник директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Роман Пісарєв, Запорізька область за підсумками січня-жовтня 2018 року за обсягами реалізації промислової продукції  посіла третє місце серед регіонів України. Основу промисловості регіону складають металургійний, енергетичний та машинобудівний комплекси.

Так, за січень-жовтень 2018 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року в області забезпечено збільшення обсягів промислового виробництва на 3,3 %. За цим показником область посідає 7 місце в Україні.

Загалом ситуація в промисловому комплексі є визначальною для ринку праці та рівня середньої заробітної плати в області. Так, завдяки росту промислового виробництва в поточному році область посідає 5 місце серед регіонів України за розміром середньомісячної заробітної плати  - 8508 грн. (по Україні  8666 грн.) та темпом її зростання - 127,5 % (по Україні 125,6 %).

У 2018 році промислові підприємства продовжували роботу з технічної і технологічної модернізації та реконструкції наявних промислових потужностей, впроваджувалися інноваційно-інвестиційні проекти та нові види продукції.

За результатами засідання сторони соціального діалогу прийняли низку рішень, зокрема Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації доручено продовжити роботу щодо сприяння вирішенню центральними органами виконавчої влади проблемних питань промислового комплексу області, у тому числі стабілізації ситуації на неефективно працюючих підприємствах державного сектору економіки.

Учасниками засідання також затверджено план роботи обласної тристоронньої соціально-економічної ради на І півріччя 2019 року.

По матеріалам

Запорізької облдержадміністрації