А

 

На засіданні президії Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури розглянуто питання про хід виконання Колективної угоди між Департаментом культури облдержадміністрації та обласною профспілковою організацією працівників культури за 2018 рік та проект нової Угоди  на 2019-2022 роки.

         Як відзначила голова обласної профспілкової організації галузі Наталія Товтин, сторони соціального партнерства виконують взяті зобов’язання, а по спільних зобов’язаннях  здійснюється всебічно сприяння їх виконанню.

 За 10 місяців 2018 року середня заробітна плата в галузі культури за даними державної статистики склала 5550 грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року вона збільшилася на 14,2 відсотка. На постійному контролі галузевої профспілки були питання своєчасності виплати заробітної плати, недопущення переведення працівників культури, працюючих з безстрокових трудових договорів на контракти. Показником спільної роботи є те, що ніде в галузі (крім  Воловецького району) немає заборгованості з виплати заробітної плати.

  На підприємствах, в організаціях і установах діють колективні договори, ними стовідсотково охоплені всі працівники галузей культури. Минулого року згідно зобов’язань колективних договорів на запровадження непередбачених законодавством пільг і компенсацій працівникам виплачено 533 тис. грн., що на 61 тис. грн. або на 13 відсотків більше ніж за відповідний період минулого року. На охорону праці спрямовано 277 тис. грн., що також більше минулорічного періоду. Більше половини первинок отримують кошти на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу, тоді як в цілому по області такі виплати має лише кожна п’ята первинна профспілкова організація. А це  додаткові кошти, які можна використати на оздоровлення дітей,  спілчан, проведення різних культурних заходів.

В практику діяльності профспілки увійшло проведення постійної  роботи з депутатами усіх рівнів щодо забезпечення фінансування закладів культури і спорту з урахуванням виплат на заробітну плату  і передбачених законодавством соціальних  гарантій у 2018 році та формування проектів місцевих бюджетів на 2019 рік.

Протягом 2017-2018 року в галузі проводився огляд-конкурс на кращу первинну профспілкову організацію, підсумки якого підведені до 65-ої річниці утворення профспілки працівників культури у Закарпатті на зборах голів первинних профспілкових організацій галузі.

Разом з тим, не повністю вирішені питання рівня оплати праці.  Фінансування галузі, попри щорічне збільшення видатків, є недостатнім. Зокрема, на охорону праці виділено  0,1% фонду оплати праці проти 0,2% передбачених законодавством. Потребує покращення колдоговірна робота, вдосконалення навчання профспілкового активу, дотримання Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» в частині відрахування профспілковим комітетам коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу.

Президія обласної організації профспілки також розглянула  і схвалила проект нової Угоди між Департаментом культури облдержадміністрації та обласною профспілковою організацією працівників культури на 2019-2022 роки. Підписати угоду від профспілкової сторони президія доручила голові обласної профспілкової організації Наталії Товтин.

Оскільки засідання президії галузевої профспілки проходило в Ужгородському музичному коледжі імені Д. Задора, її членам та головам міськрайонних профспілкових організацій було запропоновано бути учасниками  невеличкого концерту – творчого  доробку студентів. Від нього в усіх залишилися найкращі враження.

 

 

 

А1 

 

А2

 

На фото:

- веде засідання президії голова  обласної  профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин.

- учасники зібрання

- виступає інструментальний квартет Ужгородського музичного коледжу ім. Д. Задора.

 

 

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

Фото автора