IMG 5959

 

Вкотре довели учасники акції протесту, яка відбулася 23 грудня у Києві під стінами Верховної ради.

Вибравши європейський вектор розвитку країни, наші можновладці так і не зрозуміли, що лише за допомогою діалогу із суспільством можливий рух вперед та втілення запланованих реформ. І лише завдяки спільним зусиллям всіх учасників соціального діалогу: влади, роботодавців і профспілок, зможемо пережити війну і економічний застій в країні. Але говорити з людьми або не хочуть, або вважають це не доцільним…

23 грудня профспілковці вкотре закликали владу повернутися обличчям до людей, відмовитися від намірів обмежити їх конституційні права та звузити соціально-економічні гарантії. Про це вони заявили на багатотисячній Всеукраїнській попереджувальній акції протесту, яка відбулася перед будівлею Верховної Ради України, продовжилася під Кабміном і завершилася прес-конференцією профспілкових лідерів і представників Кабміну у Жовтневому палаці.

Учасниками акції протесту стали представники профспілок зі всієї України. І, як би це пафосно не звучало, пліч-о-пліч біля стін Верховної ради стояли жителі Рівненщини і Сумщини, Закарпаття і Миколаївщини, Харківщини і Львівщини та інші. Були тут вчителі, які ділилися наболілим з представниками хімічної галузі, медики, нафтовики, шахтарі, зв’язківці, енергетики…

Відкриваючи мітинг, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, що члени профспілок зібралися під стінами найвищого законодавчого органу влади, щоб сказати рішуче «ні» політиці «затягування пасків» за рахунок людини праці. Тотальна економія на простих трудівниках - це шлях не виходу із кризи, а пряма дорога до повного зубожіння українських громадян, які своєю працею розбудовують українську державу. І заслуговують на кращу долю.

 

IMG 5969

 

Під час мітингу виступили представники всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань, молодіжних організацій, шахтарів, будівельників, освітян, медиків. Вони наголошували: ставлячись з розумінням до складних умов і в цілому підтримуючи ініціативи Президента та Уряду з порятунку державності, треба називати речі своїми іменами: запропонована Урядом програма урізання соціальних стандартів та соціальних виплат, обмеження соціальних та трудових прав працівників є неприпустимим і викликає стурбованість всього суспільства.

До профспілковців-мітингарів вийшли і окремі депутати ВР. Зокрема, депутат Верховної ради України від Рівненщини Олександр Дехтярчук, повідомив, що депутати фракції «Блок Петра Порошенка» не задоволені проектом бюджету на наступний рік, який уряд виніс на розгляд Верховної Ради. Як зазначив депутат, неприпустимо, що у запропонованому проекті бюджету немає пропозицій щодо наповнення його дохідної частити, а є лише перелік витратних статей, які найлегше викреслити одним розчерком пера. Щоправда, при цьому урядовці «забувають» про мільйони людей, що постраждають внаслідок таких їхніх «витівок». Як запевнив Олександр Дехтярчук, фракція за запропонований бюджет не голосуватиме. На його думку можна і варто шукати золоту середину зі спірних питань, і у депутатів є ще цілий тиждень для узгодження бюджетних питань.

Отож, акція, що відбулася, змусила можновладців лавірувати при визначенні джерел наповнення бюджету і напрямків його витрачання, прислухатися до думки народу. І, якщо донедавна більшість профспілковців не бачила і не розуміла сили свого впливу на органи влади, нині вони усвідомили, якщо діяти як одне ціле, в рамках профспілкових акцій, профспілки будуть поважати і до їх думки дослухатимуться.

Примітно, що вже в день проведення акції в пресі почали з’являтися повідомлення про те, що уряд не збирається економити на людях, а навіть планує у наступному році підвищити прожитковий мінімум і мінімальну зарплату, щоправда лише у кінці року. Певно це стало результатом проведеної профспілками Попереджувальної акції протесту і резонансу, який вона набула в суспільстві.

Профспілковці запевнили, в подальшому уважно відслідковуватимуть дії урядовців і депутатів. Їх робота постійно буде під прицілом у громадян, які їх обирали та яким вони зобов’язалися служити.

 

IMG 5970

Жанна АРСЕНІЧЕВА