www.kmu.gov.ua

 

Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана

на засіданні Уряду від 6 липня 2016 року

 

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Щойно відбулася зустріч, майже півтори години, з представниками профспілок. Хочу сказати, що це була дуже продуктивна зустріч, дуже відверта, дуже професійна, де ми розглянули стан справ в країні, в тому числі обмінялися думками щодо вирішення найбільш актуальних проблем.

Але, що хотів би сказати? Що насправді сьогодні в Києві перебувають люди, які приїхали з територій, з регіонів України, щоб висловити свої погляди, свої думки. І зробили це не по найму, а за своєю власною волею. Це дуже важливо, коли реальні люди, які вболівають, можуть висловити свою позицію.

Ми проговорили сьогодні абсолютно все, і в тому числі й формування нової Генеральної угоди між профспілками та Урядом, яка, я думаю, що найближчим часом буде ухвалена. Ми прийшли до того, що ми всі свідомі, що найголовніший пріоритет – це розвиток національної економіки, вироблення національного продукту, і через бюджет – підвищення заробітних плат, підвищення пенсій. Зробити таким чином, щоб і пенсії, і система пенсій в Україні була ефективна, і розмір пенсій був достатній для нормального життя. І заробітна плата вийшла з тіні, і відповідним чином праця людей достойно оплачувалася, чого в нас, на превеликий жаль, сьогодні не в усіх сферах життя можна констатувати.

Але це все можливо двома шляхами. Перший – той, яким йдуть всі цивілізовані країни світу: розвивають економіку, економіка дає продукт. Ми зможемо підняти заробітну плату і вчителям, і лікарям, і пенсіонерам, які знаходяться сьогодні на мінімальних пенсіях. Але це можливо зробити тільки тоді, коли економіка розвивається.

Ми маємо сьогодні певні позитивні сигнали розвитку національної економіки. Ми маємо сьогодні можливості реформувати систему оплати праці в країні для того, щоб вона була адекватною до тієї роботи, яку роблять люди. І ми будемо робити це спільно, в тому числі спільно з профспілками.

Є зовсім інші питання та напрямок, який сповідують популісти, - це взяти 1 тис. грн., дати найбільш незахищеним верствам населення. Ця тисяча гривень приведе до того, що люди були бідними, а стануть ще біднішими. Тому що якщо друкарський станок працює на те, щоб надрукувати тисячу гривень, ми всі розуміємо, що це все робить людей не багатшими, а біднішими, на превеликий жаль.

Тому наше завдання сьогодні залишається незмінним – розвиток національної економіки, відкритість і публічність у своїй діяльності, в тому числі щодо ціни на газ, щодо інших питань і рішень Уряду. Ми відкриті, нам немає чого приховувати. Хочу підкреслити, що вчора у мене відбулась зустріч з керівниками фракцій і груп українського парламенту, де я абсолютно чітко засвідчив: давайте створюємо робочу групу, беремо перелік документів, які потрібні для того, щоб розібратись у реальності ситуації. Я теж вважаю, що можливо провести ґрунтовну перевірку тарифів і цін на газ, але я хотів би, щоб ми це зробили з 2005 р., що відбулось у 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010-му і по сьогоднішній день. Це буде абсолютно справедливо, щоб розібратись з цим питанням.

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ

З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ