--26

 

В Ужгороді відбулася масова попереджувальна акція протесту профспілок, яка проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації. Її мета – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. В акції взяли участь понад 2 тисячі членів профспілок.

Підтримати профспілки Закарпаття в місто над Ужем приїхали керівники Федерації профспілок України, делегації регіональних профоб’єднань Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей, Української Федерації профспілкових організацій – профспілки працівників підприємців з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ, Київської та Житомирської обласних організацій профспілки працівників охорони здоров’я, освітяни, представники профспілок працівників культури, АПК, ряду інших галузей.

На мітингу біля Закарпатського окружного адміністративного суду гострими й емоційними були виступи голови облпрофради Володимира Фленька, заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драпятого, головного спеціаліста з правових питань Закарпатської облпрофради Василя Товтина, голови Сумської обласної ради профспілок Тетяни Євдокимової, членів Ради ФПУ – голови Закарпатського територіального профоб’єднання працівників соціальної сфери Людмили Ляпіної, голови обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості Магдалини Глушені.

Як наголошувалося, конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом за право власності на будівлю профспілок дістав національний і міжнародний розголос. Згідно рішень судів, прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного права, за повного ігнорування позиції і доводів профспілок, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

Закарпатський окружний адміністративний суд, претендуючи на будівлю профспілок, навмисно замовчує і приховує той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вул. Другетів, 91, корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Учасники акції скандували: «STOP! Зупинимо судове свавілля!», «Будинку профспілок Закарпаття – бути!», «Вимагаємо від Кабміну скасувати розпорядження про передачу будівлі профспілок Закарпаття Судовій адміністрації!», «Руки геть від профспілкового майна» тощо.

Далі колона учасників акції попрямувала на площу Народну. Тут відбувся ще один мітинг, який відкрив голова облпрофради Володимир Фленько. Виступаючи перед учасниками акції, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий акцентував увагу на питаннях розвитку соціального діалогу в Україні, конкретних діях Федерації профспілок щодо захисту соціально-економічних і майнових прав спілчан.

Аргументованими із вболіванням за стан справ і дії профспілок у регіонах і галузях були виступи на мітингу голови Об’єднання профспілок Львівщини Романа Дацька, керівника Прес-центру Федерації профспілок України Юрія Работи, членів Ради ФПУ – голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяни Повханич та голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимира Турка.

Учасники акції прийняли Резолюцію, в якій вимагають від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, роботодавців:

  • Встановити у цьому році мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – 4126 грн. (у цінах березня).
  • Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
  • Забезпечити роботою і достойною зарплатою трудові колективи підприємств, зупинити масову еміграцію за кордон кваліфікованих робітників, інженерів, будівельників, лікарів, освітян, забезпечивши відродження вітчизняного промислового комплексу, розвиток будівництва і транспорту та надійне фінансування бюджетних галузей.
  • Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%.
  • Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
  • Забезпечити права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування, відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб) та їхніх дітей.
  • Невідкладно погасити до кінця року заборгованість з виплати зарплати.
  • Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу Верховною Радою України.

У Резолюції також зазначено:

«Вимагаємо:

Від Президента України, як Гаранта Конституції:

- покласти край неправомірним діям судової гілки влади, яка незаконним шляхом, із застосуванням корупційних схем позбавила профспілки Закарпаття права на будівлю, що перешкоджає діяльності найчисельнішого громадського об’єднання нашого краю і викликає негативний міжнародний резонанс.

Від Прем’єр-міністра України .

- скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

- доручити Уряду разом з ФПУ підготувати і подати до Верховної Ради України законопроект з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення за ними належного їм майна.

У разі невиконання цих вимог залишаємо за собою право:

- ініціювати проведення в областях України та в м. Києві профспілкових акцій протесту за недовіру Уряду;

- продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;

- звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття».

         Профспілкова попереджувальна акція протесту, яка відбулася в Ужгороді, була масовою, добре організованою, засвідчила єдність дій профспілок, їх прагнення боротися за соціально-економічні права й інтереси працюючої людини, інших верств населення та свої майнові права.

На фото:

- під час попереджувальної акції протесту профспілок в м.Ужгороді.

 

Прес-служба

Закарпатської облпрофради