zgYuTLb

 

31 травня Уряд на своєму засіданні розглянув стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

 

Голова ФПУ Григорій Осовий, виступаючі на засіданні, поінформував урядовців про роботу Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яка представляє інтереси громадянського суспільства в процесі виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також здійснює контроль з боку громадськості за її виконанням.

Григорій Осовий, який очолював УСПГС протягом минулого року, зазначив, що на 4-му засіданні Платформи, яке відбулось нещодавно у Брюсселі, учасниками було проаналізовано процес виконання Угоди про асоціацію та відзначено певний прогрес у проведенні євроінтеграційних реформ в Україні. У підсумку 4-го засідання представники громадянського суспільства України та ЄС закликали Уряд України продовжити євроінтеграційні процеси та затвердили спільну декларацію, в якій сформульовано рекомендації для більш ефективного виконання Угоди у сфері охорони довкілля, зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) та дотримання свободи медіа.

Представник профспілок в Уряді позитивно оцінив практику тісної співпраці Національної сторони платформи ГС з Віце-прем’єр-міністром України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе, а також привернув увагу урядовців на важливість документів, що ухвалюються на засіданнях Платформи, та вніс пропозицію щодо запровадження практики ознайомлення членів Уряду та урядових  структур з деклараціями ПГС, щоб голос громадськості був почутим.

Головою ФПУ було запропоновано у проекті рішення з цього питання дати доручення Міністерству економічного розвитку і торгівлі України щодо прискорення проведення консультацій з УСПГС стосовно створення дорадчої групи з сталого розвитку, як це передбачено ст. 299 гл. 13 Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

 

Запис виступу Голови ФПУ Г.Осового на засіданні Уряду (початок - з 34 хв.)

Прес-центр ФПУ