А 

 

«Аналіз роботи Національної служби посередництва та примирення за 1998-2018 роки», - така назва наради-семінара, що відбувся 16 листопада в Києві. Це було дійсно свято, присвячене 20-річчю НСПП. Але не тільки свято, але і ділова, конструктивна та дуже плідна розмова про те, як підвищувати якість та ефективність діяльності одної з найповажніших організацій у нашої країні.

 

А2

 

З доповіддю виступив Голова НСПП Олександр Окіс. Він привітав присутніх з маленьким ювілеєм, побажав успіхів та нових вершин, проаналізував досягнення і проблеми. Олександр Окіс нагадав, що  Національна служба посередницва і примирення була утворена 17 листопада 1998-го Указом Президента як постійно діючий державний орган, покликаний забезпечувати переговорний процес і процедуру вирішення колективних трудових спорів.

 

А1

 

Потреба в даній інституції стала очевидною саме у 90-х роках, коли під впливом економічних негараздів відбувалися масштабні акції соціального протесту. Під час створення НСПП врахували рекомендації Міжнародної організації праці та досвід інших країн, де аналогічні служби існують понад століття і формувалися разом із становленням економіки.

З привітальним словом виступили Голова ФПУ Григорій Осовий, Голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, президент УСПП Анатолій Кінах, інші керівники профспілок та організацій роботодавців.

 

А3

 

Звертаючись до присутніх, Григорій Осовий зокрема зазначив, що в  державі багато толкових і безтолкових органів. НСПП виділяється на цьому фоні професійністю, корисністю і людяністю. А це так необхідно в сучасному світі жорсткого буття!

Історія створення і становлення НСПП тісно пов’язана з процесами державотворення в незалежній Україні та формуванням громадянського суспільства, підкреслив він. За цей час Національна служба посередництва і примирення перетворилася в потужну силу, що має серйозний вплив на розвиток соціального діалогу і врегулювання конфліктних ситуацій між сторонами соціально-трудових відносин. Профспілки України є активними учасниками соціального діалогу, спрямовують зусилля на захист прав людей на працю, її безпеку та гідну оплату.

«Переконаний, наші спільні зусилля сприятимуть розбудові в Україні соціально-правової держави, реформуванню трудового законодавства, зокрема порядку вирішення колективних трудових спорів і запобігання їх виникнення, з урахуванням європейських стандартів, задля забезпечення гідного життя людини праці», - наголосив профспілковий лідер.

Григорій Осовий привітав з ювілеєм керівників та працівників Служби, громадських активістів посередників і примирників , соціальних партнерів, всіх хто користується її послугами і допомогою в урегулюванні трудових конфліктів.

Зазначимо, що Григорій Осовий вручив Голові НСПП Олександру Окісу та заступнику Голови НСПП Сергію Гербеді найвищу нагороду ФПУ «За розвиток соціального діалогу».

 

А4

 

А5

 

А6

 

А7

 

Прес-центр ФПУ