Кузня профспілкових лідерів або школа агентів змін

received 1822125404713759

 

Хоча в цілому – світ рухається вперед,

молоді доводиться постійно починати з початку

Йоганн Гете

         Чи легко бути сьогодні молодим – це залежить від згуртованості молоді у вирішенні своїх проблем. У молоді питань більше, аніж відповідей… Який шлях обрати? Яке майбутнє пропонує суспільство? Чого прагне кожен з молодих людей? Звичайно, проблем молоді в нашій країні не вирішити без розв’язання проблем суспільства. Але й проблем суспільства не вирішити без активної участі молоді.

«Change is difficult, not changing is fatal» під таким гасло 26-29 січня 2017 р. пройшов семінар «Модернізація роботи профспілок через впровадження успішних практик і залучення молоді». Чудове місто Лева гостинно приймало молодих профспілкових активістів з різних галузей та куточків країни, а сам захід був організований Молодіжною радою Федерації профспілок України (голова Антон Смородін) за підтримки Центру Солідарності Американської Федерації Праці – Конгресу Промислових Профспілок (ГО «Трудові Ініціативи» Тетяна Солодовник, Георгій Сандул, Трістан Масат).

Жваве обговорення у молоді викликали виступи запрошених на відкриття семінару заступника Голови ФПУ Євгена Драп’ятого та голови Об'єднання профспілок Львівщини – Романа Дацька. Сьогодні молоді профспілкові лідери зовсім нова генерація, яка має кардинально осучаснені погляди і підходи до профспілкової роботи. Зважаючи на це, профспілковим очільникам була виказана позиція значного збільшення представництва молоді у всіх профспілкових ланках.

Далі по порядку денному засідання, шляхом демократичного дискутування та враховуючи думки всіх присутніх було затверджено за основу план роботи на рік та визначено перелік та склад постійно-діючих комісій. Так, організаційну комісію очолив голова МР ФПУ Антон Смородін; правову комісію заступник голови МР ФПУ - Андрій Івашина; науково-дослідницьку - Павло Олещук; освітню, Віталій Копиш - та комісію з інформаційної роботи - Федір Смірнов.

Наступні години були присвячені безпосередньо навчанню у вигляді семінарів-тренінгів. Були розглянуті новації законодавства, боротьба з негативними іміджевими стереотипами, мотивація профспілкового членства, модернізація організації, управління робочим часом профспілкового лідера тощо.

Досвідчені модератори з Чернігівського навчально-методичного центру Віталій Копиш та Володимир Ковальчук напрочуд вміло поєднували як надання теоретичних знань так і відразу відпрацювання практичних навичок.

Підбиваючи підсумки семінару та засідання Молодіжної Ради ФПУ, кожен з учасників усвідомив, що зміни починаються з самого тебе і це є запорукою подальшого успіху намічених цілей та сподівань. Надихнувшись плідною працею впродовж декількох днів, кожен запланував собі передачу отриманого досвіду в межах своїх молодіжних організацій та усвідомив, що молодь готова вносити свої пропозиції та ініціювати зміни заради майбутнього.

А так як вже згадувалося, що семінар навчання проводився у легендарному Львові, тож й учасники встигли приєднатися до його культурного життя; хтось віддав перевагу балету, хтось театру, комусь до душі припали живі виступи музикантів. Все це сприяло створенню дружньої атмосфери, спонукало на плідні робочі будні та закарбувалося найкращими враженнями в свідомості кожного.

Роз'їжджалися учасники з чітким бажанням наступних зустрічей та звершень.

Більше у коментарях учасників:

 

Смородін Антон, голова Молодіжної ради ФПУ, голова Молодіжної ради ПАУ, голова ПО ПАУ на ДП «ЗАВОД 410 ЦА».

Я дуже вдячний вісім, хто брав участь в організації та у самому заході, друзі ви найкращі. За підтримки Центру Солідарності Американської Федерації Праці – Конгресу Промислових Профспілок, в нас вийшло провести наш захід на такому рівні. Молодь України дуже активна, вона хоче розвиватися, розвивається та буде розвиватися і буде робити все для того, щоб наша Україна також розвивалася. А з здобутим багажем знань нам буде легше відстоювати Наші спільні інтереси. Також були висвітлені труднощі профспілкової роботи з якими у своїй діяльності стикаються профспілкові працівники та як їх подолати. Й саме головне, в рамках нашого семінару «Модернізація роботи профспілок через впровадження успішних практик і залучення молоді» пройшло засідання Молодіжної ради ФПУ, де були визначені основні напрями діяльності профспілкової молоді на 2017р.

В єдності наша сила, тому боріть і поборите!

Світлана Ніколіна, голова молодіжної комісії профкому ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат».

Семінар у Львові приніс мені багато нових знань та позитивних емоцій. Цінними та актуальними були тренінги саме з командної роботи, де потрібно було вміння домовлятися як і всередині групи, так і з іншими командами, знаходити нові рішення з подолання профспілкових стереотипів та використовувати можливості соціальних мереж для популяризації профспілкового руху. Однак, найбільш важливим для мене став обмін досвідом з молодими представниками профспілкового руху всієї країни. І цей досвід свідчить про те, що профспілки змінюються, молодь готова вносити свої пропозиції, ініціювати зміни і працювати заради майбутнього.

Продуктивним було засідання Молодіжної ради ФПУ, де визначили основні напрямки, план роботи та склад постійних комісій. Тому повернулася додому з новими силами та ідеями, налаштована на плідну працю і впровадження отриманих знань в дію.

Олещук Павло, Член Ради ФПУ, Голова Організації молоді Атомпрофспілки Голова комісії МР ФПУ з науково-дослідницької роботи.

Молодіжні заходи на яких збираються лідери молодіжних організацій зі всієї крани приречені на удачу. Тому, що спілкування з сильними особистостями насищає енергією та новими ідеями.

Меєр Вікторія, член Молодіжної ради ФПУ, голова Молодіжної ради Федерації профспілок Житомирської області, голова ППО учнів Житомирського професійного ліцею легкої промисловості.

Дуже вдячна голові Молодіжної ради ФПУ Смородіну Антону за запрошення на такий прогресивний, молодіжний семінар. Також велика подяка організаторам цього заходу ГО "Грудові ініціативи" - Тетяні Солодовник та Георгію Сандулу та організаторам з Молодіжної ради ФПУ - атмосфера була дуже приємна, відчувався дух солідарності, умови проживання та роботи були на високому рівні. Досвідчені тренери Володимир Ковальчук та Віталій Копиш цікаво та прогресивно подавали матеріал, кожному учаснику надавалася можливість висловитися та почути інших, обмінятися та передати досвід. Сподобалася ідея створення нового сучасного іміджу для профспілки, перейму досвід мотивування до профспілкового членства. Насичені заняття, цікаве дозвілля, неймовірні зустрічі та виступи. Емоції надзвичайно позитивні. Захід мотивує на активні дії. Дякую! Сподіваюся на подальші зустрічі.

Віталій Павленко член Молодіжної Ради Профспілки авіабудівників України, голова комісії ПО ПАУ в ДАХК «Артем» по роботі з молоддю.

Семінар та засідання Молодіжної Ради пройшло конструктивно, насичено та продуктивно. Я здобув нові навички, розширив та поглибив знання, дізнався про нові тенденції у молодіжній та профспілковій роботі, нові підходи щодо модернізації профспілок, мотивації, іміджу, ефективного розподілу робочого часу, познайомився з креативними, талановитими, яскравими та небайдужими молодими лідерами, яких об'єднує молодіжна профспілкова робота. Сподіваюсь, що подібні заходи допоможуть учасникам впроваджувати нові сучасні ідеї у профспілковій молодіжній роботі на всіх рівнях.

Ворох Володимир– голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників АПК, член виконкому Молодіжної ради ФПУ, голова Молодіжної ради Профспілки працівників АПК.

В сучасних умовах профспілкової роботи неможливо вирішувати першочергові завдання щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів людини праці без досвідчених і фахово підготовлених профспілкових лідерів. Тому був проведений семінар-тренінг від професіоналів, моїх добрих друзів і земляків з Чернігова Віталія Копиша та Володимира Ковальчука. Дякуючи тандему хлопців, лідери молодіжних рад різних рівнів за короткий час отримали максимум нових знань, обмінялись ідеями, профспілковим досвідом регіонів України та спробували себе в практичному завданні, шляхом перерозподілу ролей. Даний захід перевершив мої очікування, дякую голові Молодіжної ради ФПУ Антону Смородіну за організацію та запрошення і дуже сподіваюсь, що така зустріч не буде останньою.

            Тетяна Кравченко - Голова ППО «Науково-проектний центр розвитку ОЕС України» ДП «НЕК»Укренерго» (на громадських засадах).

            Я вважаю, що кожна зустріч молодих активних профспілкових лідерів в форматі обміну досвідом та практичних завдань є ефективною і вкрай важливою для перспективи розвитку сучасного профспілкового руху в Україні. В черговий раз переконалася, що зміни з легкістю сприймаються саме в молодіжному середовищі, тому і впроваджувати їх необхідно молодим лідерам. Надзвичайно важливо, на мою думку, щоб стереотипи про профспілки, як пережиток минулого розвіялися і саме через формування позитивного іміджу профспілок з використанням різних медіаресурсів, чого нас добре навчали тренери Віталій Копиш і Володимир Ковальчук. Найбільше хочу відзначити командні завдання, які виконувались учасниками семінару досить креативно і з великим захопленням, що в черговий раз підтвердило - в єдності та солідарності наша сила і наша перемога!

 

 

            Віталій Гільперт - член виконкому МР ФПУ, делегований від Професійної спілки працівників лісового господарства, завідуючий лабораторією з охорони праці Укрцентркадриліс.

            Першочергово хочу подякувати організаторам, спонсорам, модераторам, без яких цей семінар-навчання не відбувся б. Даний захід мені дуже сподобався. Особливо слід відмітити розгляд теми «Мотивація профспілкового членства», де було запропоновано креативні підходи в цьому питанні. Приводом до жвавих дискусій було представлення теми «Реалізація потенціалу профспілкової молоді: можливості та перешкоди». Велике значення для досягнення мети даного семінару-навчання мало спілкування з колегами, як в офіційній, так і неофіційній атмосфері.

 

 received 1822125171380449

Світлана Лищук, голова первинної профспілкової організації співробітників та студентів Подільського державного аграрно-технічного університету, заступник голови молодіжної ради Хмельницької області, член молодіжної комісії Ради ФПУ.

В першу чергу висловлюю подяку організаторам: Молодіжній Раді ФПУ (Антон Смородін, Андрій Івашина) Центру Солідарності Американської Федерації Праці – Конгресу Промислових Профспілок (ГО "Трудові Ініціативи" Тетяна Солодовник, Георгій Сандул, Трістан Масат) за запрошення, прекрасно організований захід та проведену роботу. В другу чергу – хочу подякувати всім учасникам за можливість спілкування та відвертий діалог у неформальному колі. Сам проект був спрямований на підвищення громадянської активності профспілкової молоді, підвищення рівня їх розуміння і усвідомлення того, що стосується процесів прийняття рішень з питань, які відбуваються в їхніх галузевих профспілках та у країні в цілому. Цілі проекту - розвити здібності учасників критично і творчо мислити, аналізувати і вирішувати проблеми; стимулювати співпрацю і взаємодію між учасниками. Цей семінар став неймовірним сплавом інтелекту, досвіду, енергії і позитиву, який в результаті дає надію, що зміни на краще.

 

received 1822125408047092

 

received 1822125198047113

 

 

 

 

Матеріал підготував Федір Смірнов,

голова Молодіжної ради

Закарпатської облпрофради

 

 

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31