З В Е Р Н Е Н Н Я Президії Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України до Федерації професійних спілок України

СТАЛЬ

Пройшов майже рік з часу проведення минулорічного Маршу протесту профспілок у формі пікетування Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, метою якого був захист прав та інтересів працівників і ветеранів праці на гідне життя в умовах шокового підвищення цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Чи досягли ми сьогодні поставленої мети? На наше переконання - Ні!!!

За цей час фактично не відбулося покращення стану справ у сфері захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян. Навпаки, він продовжує погіршуватися. Урядом та роботодавцями не здійснено нейтралізації підвищення ціни на газ і тарифів ЖКГ для населення, не ліквідовано заборгованості із зарплати, не забезпечено кожній людині гідних умов життя та ефективного соціального захисту. Часткове та переважно декларативне виконання Кабінетом Міністрів України домовленостей с профспілками не призвело до бажаних результатів.

Маніпулятивні заяви та дешеві піар-акції Уряду щодо пожвавлення промислового виробництва, зростання економіки, росту реальної заробітної плати, непідвищення пенсійного віку не здатні ввести в оману українське суспільство. Громадяни кожного дня відчувають на собі вкрай негативні наслідки невпинного зростання цін на продукти харчування та товари широкого вжитку, що за прогнозами незалежних експертів призведе до річної інфляції на рівні 20%. При цьому Україна за рівнем середньомісячної заробітної плати займає ганебне 11-е місце серед європейських країн СНД!

Антисоціальна політика, яку продовжують реалізовувати у поточному році Уряд та роботодавці, вже стала нестерпною і призвела до різкого зростання соціальної напруги в трудових колективах, зокрема, до стихійних страйків на підприємствах Кривбасу. Це реально загрожує перерости у соціальний вибух, що може порушити соціально-політичну стабільність у державі.

Конструктивний соціальний діалог в країні фактично відсутній. До цього часу з вини Уряду не визначено розмір тарифної ставки робітника 1 розряду на 2017 рік.

У такій надскладній ситуації Президія Центрального комітету Профспілки вважає, що ФПУ, її членські організації не повинні залишатися пасивними спостерігачами за активі-зацією стихійного робітничого руху і так званих незалежних профспілок, а зобов’язані організовано і ефективно діяти. Час і люди вимагають від нас рішучих солідарних дій!

Президія Центрального комітету Профспілки пропонує ФПУ на найближчому засіданні Президії ФПУ ухвалити рішення про проведення до Всесвітнього дня дій за гідну працю в жовтні п. р. Всеукраїнського осіннього наступу профспілок, метою якого має стати примушення Уряду і роботодавців до забезпечення адекватного рівня заробітної плати та реального захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян.

 

За дорученням Президії ЦК ПМГУ,

Голова ЦК ПМГУ                   C.П.Комишев        

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31