Питання охорони праці через проведення атестації робочих місць на порядку денному соціальних партнерів

DSC 0585

 

28 листопада 2017 р. відбулося планове засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Відкриваючи засідання голова Ради, заступник Голови Об'єднання профспілок Харківської області С.Г. Волков зазначив, що охорона праці - поняття складне і багатогранне. Воно включає цілий ряд елементів, механізмів і інститутів: безпеку і гігієну праці, професійні (дострокові) пенсії і обов'язкове страхування від нещасних випадків на виробництві і професійній захворюваності, режими праці і відпочинку, професійну підготовку кадрів і медичну допомогу. Забезпечення гарантій безпеки життєдіяльності працівників в процесі трудової діяльності є однією з найважливіших функцій державних органів влади, працедавців і профспілок. Тому, на засіданні розглядалися вкрай важливі питання:  Про стан проведення  атестації робочих місць за умовами праці, в тому числі в бюджетних організаціях та Про стан виконання  робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування  місцевого значення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Інформуючи з першого питання порядку денного заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Печура Т.М. зазначила, що протягом останніх 3-х років  чисельність працюючих в шкідливих умовах знизилася на 5 тис. осіб (6,1%) з 85,4 тис. у 2014 році та у ІІІ кварталі 2017 склала 80,2 тис., з них 34,9 тис. (43,5 %) складають жінки, більшість яких зайнята у сфері охорони здоров’я. В області створено базу роботодавців, які мають робочі місця із шкідливими та важкими умовами праці, до якої включено близько 1,2 тис. підприємств. Ведеться робота щодо її постійного оновлення, що дозволяє Департаменту  проводити постійний моніторинг стану атестації робочих місць за умовами праці в області більше ніж по 15 показниках. Також Печура Т.М. відмітила, що станом на 01.10.2017 року з наявних 36,3 тис. робочих місць (в тому числі 16,8 тис. робочих місць у бюджетних організаціях або 46%), які підлягають атестації за умовами праці,  атестовано 36,1 тис. або 99,4% (у 2014 відсоток атестованих становив 99,2%). За 9 місяців поточного року на підприємствах області атестовано 5,5 тис. робочих місць.

За результатами атестації робочих місць, підтверджено право на:

- пільгове пенсійне забезпечення за списком № 1 - 2726 особам, 

- за списком № 2 – 16166 особам,

- додаткова  відпустка  надається – 54,5 тис. особам,

- скорочений робочий тиждень – 11,5 тис. особам,

- доплати за умови праці отримують 49,9 тис. осіб.

- безкоштовно одержує молоко майже 23,4 тис. осіб.

Крім того, за 9 місяців 2017 року проходженням періодичних медичних оглядів охоплено майже 85 тис. працівників, що зайняті на роботі в шкідливих умовах праці. Також керівник профільного департаменту облдержадміністрації  відмітила, що не атестованими залишаються 209 робочих місць на 58 підприємствах області. Для забезпечення законних прав працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці, протягом 9 місяців поточного року фахівцями місцевих управлінь соціального захисту населення проведено 248 вивчень з зазначених питань.

Заступник начальника Головного управління державної служби з питань праці в Харківській області Петренко О. М. при обговоренні зазначеного питання зупинилася на  двох напрямках роботи, визначених Положенням про Державну службу України з питань праці - це контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та організація медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та щорічному обов’язковому медичному огляді працівників віком до 21 року. Як зазначила Петренко О.М. Головним управлінням Держпраці у Харківській області протягом 10 місяців 2017 року здійснена 191 перевірка  підприємств, установ, організацій з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці, з них - 21 в бюджетній сфері, за результатами виявлено 109 порушень. За результатами перевірок встановлено 47 порушень щодо не проведення попереднього (при прийняті на роботу) та періодичного ( протягом трудової діяльності ) медичних оглядів працівників. Також виявлені порушення:

- не встановлено підвищену оплату праці (на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, умовами підвищеного ризику для здоров’я);

- не видається безоплатно за встановленими нормами молоко;

- не видається безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту;

- не видається безоплатно за встановленими нормами мило, змиваючи та знешкоджуючи засоби;

За результатами  по виявлених порушень керівникам підприємств внесено 81 припис щодо усунення виявлених порушень, складено та передано до суду 73 протоколи за ознакою ч. 1 ст. 41 КУпАП, накладено штрафів за   ст.265 КЗпПУ на суму 291,1 тис.грн.

Дуже жвавим та емоційним було обговорення другого питання порядку денного - Про стан виконання  робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування  місцевого значення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Інформуючи з зазначеного питання заступник начальника Служби автомобільних  доріг у Харківській області Ледяйкін Ю.А. відмітив райони, що прийняли найбільш активну участь у фінансуванні дорожньо-будівельних робіт, а саме:

- Балаклійський район – 6 млн. 728 тис. грн.;

- Богодухівський район – 3 млн. 609 тис. грн.;

- Кегічівський район – 2 млн.  907 тис. грн..;

- Харківський район  - 2 млн. 750 тис. грн.;

- Красноградський район - 1 млн. 585 тис. грн.

 Також Ледяйкін Ю.А. проінформував, що з 1 січня 2018 року  всі місцеві дороги переходять в управління облдержадміністрацій та буде створено дорожній фонд України.

В обговоренні зазначених питань взяли участь: Волков С.Г., Колесніков О.О., Благовещенська А.В.,  Печура Т.М., Байбакова Н.П., Тимошенко А.Я. та ін. За результатами засідання прийнято протокольне рішення.

Також на засіданні ради було прийнято план роботи на 2018 рік.

Волков С.Г., як голова Ради у 2017 році, подякував членам Ради за роботу та побажав плідної співпраці і успіхів стороні роботодавців, під головуванням якої будуть відбуватися засідання у наступному році.

 

  

 

Гриценко Н.О.,

заввідділом соціально-економічних,

правових питань та охорони праці ОПХО

 

DSC 0587

   

        DSC 0594 

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31