ЗВЕРНЕННЯ. Треба підтримати вітчизняних виробників лікарських засобів!

 

      ФАРМ

 

Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України спільно з Центральною Радою профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України за дорученням трудових колективів фармацевтичних підприємств звернулись з листом до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, у якому висловлюють занепокоєння подальшою долею вітчизняних виробників лікарських засобів.

       «Нині вітчизняні ліки не поступаються у якості імпортним, на більшості фармацевтичних підприємств запроваджено практично всі міжнародні стандарти виробництва, а деякі вітчизняні ліки не мають аналогів у світі, - говориться у зверненні. - Українські виробники лікарських засобів постійно нарощують обсяги виробництва, збільшують асортимент і якість своєї продукції, створюють нові робочі місця та є стабільними і вагомими платниками податків.

       Однак, вітчизняні виробники при закупівлі за кордоном за інвалютні кошти обладнання, устаткування, матеріалів, субстанцій, допоміжних речовин для виробництва ліків сплачують мито та податок на додану вартість (ПДВ). Так, субстанції обкладаються митом у розмірі 5-10%, при ввезенні допоміжних речовин, пристроїв і матеріалів вітчизняні виробники сплачують мито і ПДВ, що становить 28-32%, обладнання та комплектуючих до нього – 40% його вартості. Все це суттєво збільшує вартість вітчизняних ліків та відлякує закордонних інвесторів.

       Іноземні виробники чомусь мають значні переваги на фармацевтичному ринку України. На імпортні готові ліки мито не сплачується і при їх ввезенні не виставляються такі жорсткі вимоги, як до вітчизняних виробників.

       Маючи на меті підтримку вітчизняних виробників лікарських засобів та виконання умов Концепції Державної цільової програми «Заохочення прямих іноземних інвестицій у фармацевтичну галузь України з метою розробки новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров’я на 2016-2026 роки» ми неодноразово зверталися до Кабінету Міністрів України з проханням:

 

  1. 1.Внести зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 №843-р і включити до Переліку пріоритетних галузей фармацевтичний сектор України.
  2. 2.Внести на засідання Верховної Ради України проекти Законів:

-         «Про внесення змін до ст.197 Податкового кодексу України» стосовно звільнення при ввезенні на митну територію України від оподаткування податком на додану вартість матеріалів, обладнання, устаткування, комплектуючих виробів до нього, допоміжних речовин, які не виробляються в Україні та ввозяться на митну територію України резидентами-виробниками лікарських засобів для власних потреб;

-         «Про внесення змін до ст.282 Митного кодексу України» щодо звільнення від оподаткування митом при ввезенні на митну територію України матеріалів, обладнання, устаткування, комплектуючих виробів до нього, допоміжних речовин, які не виробляються в Україні та ввозяться на митну територію України резидентами-виробниками лікарських засобів для власних потреб.

         З прийняттям цих законів будуть створені умови, які дозволять в подальшому розвивати виробництво вітчизняних лікарських засобів, створити в Україні нові робочі місця, забезпечити потреби суспільства у високотехнологічній конкурентоспроможній продукції, наповнити Державний бюджет України, зберегти здоров’я і підвищити добробут громадян.

         У відповідь на наші звернення Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомило, що у Верховній Раді України зареєстровано законопроекти: «Про внесення змін до податкового кодексу України» щодо сприяння інвестиційним проектам виробництва лікарських засобів (реєстр № 4508 від 22.04.2016) і «Про внесення змін до п. 4 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України» щодо сприяння інвестиційним проектам виробництва з виробництва лікарських засобів (реєстр № 4509 від 22.04.2016). 

       Просимо Вас, шановний Андрію Володимировичу, розглянути наші пропозиції та  прискорити розгляд Верховною Радою України вказаних вище законопроектів. 

       Про прийняте Вами рішення просимо повідомити Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України і Центральну Раду профспілки для інформування трудових колективів фармацевтичних підприємств».

 

Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України

Прес-центр ФПУ 

 

 

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31