DSCN2798

 

В рамках двостороннього договору про співпрацю з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в Будинку профспілок було проведено семінар для членських організацій з питань пенсійного забезпечення трудящих. Відкриваючи його, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль зазначив, що взаємодія з соціальними партнерами у відстоюванні інтересів трудящих є одним з найважливіших напрямків роботи президії профцентра. І пенсійна тема була обрана для цієї зустрічі не випадково, оскільки саме з цих питань останнім часом збільшилася кількість звернень в профоргани, і, зокрема, в юридичну консультацію облпрофоб'єднання.

 Про важливість взаємодії з профспілками, фіскальною службою і Держінспекцією праці говорили на семінарі заступники начальника Головного управління Пенсійного фонду Олена Щирба і Наталія Корнійчук. Перш за все, вона стосується  боротьби з тіньовими схемами оплати праці та оформлення працівників, несвоєчасним перерахуванням ЄСВ (єдиного соціального внеску) деякими керівниками, що обертається потім дефіцитом коштів на виплату пенсій, зменшенням страхового стажу людей.

  За останній рік в області  вдалося легалізувати 4,3 тис. робочих місць, завдяки чому збільшилося надходження ЄСВ на 3,5 млн. грн. Але в той же час, як показують перевірки, ще дуже багато людей працюють без оформлення або на умовах неповного робочого часу, за договорами цивільно-правового характеру.(Про це, зокрема, писав у своїй статті в першому цьогорічному  числі обласної профспілкової газети «Позиція» й начальник  ГУ Пенсійного фонду в області Юрій Козак).

  Для стабілізації фінансового стану Пенсійного фонду та забезпечення підвищення рівня пенсійного забезпечення, як зазначалось на семінарі, Кабінет Міністрів України в листопаді 2018 р схвалив розроблений Міністерством соціальної політики законопроект щодо вдосконалення цієї сфери. Було висловлено надію, що парламентарії відповідально, по-державницькому поставляться до його розгляду.

  На закінчення гості відповіли на численні запитання присутніх.

 З усього сказаного на семінарі можна зробити висновок про те, що ситуація на «пенсійне фронті» вельми непроста, тому профспілки не повинні залишатися осторонь  цих проблем, які стосуються кожного працівника.

 

DSCN2796

 

DSCN2812

                         

  Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання