Демонстрація в Парижі
У Міжнародний день трудящих Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) звертається до європейських лідерів із закликом поставити потреби трудящих на перше місце в порядку денному. Від тарифів до зміни клімату - Європа потребує промислової політики, спрямованої на захист і створення якісних робочих місць у кожному регіоні і в кожному секторі.
Виступаючи на першотравневому заході в Парижі, Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч заявила, що труднощі, викликані політикою жорсткої економії, яка проводиться на рівні ЄС і на національному рівні, дозволяють ультраправим ставати сильнішими, «поширюючи страх», пропонуючи лише глухий кут для працюючих людей.
100 000 робочих місць втрачено
Попередження пролунало в той час, коли європейські керівники платять собі в 110 разів більше, ніж середньостатистичний працівник, а нездатність інвестувати і планувати в європейську промисловість коштувала понад 100 000 робочих місць за останні кілька місяців.
Незважаючи на це, нова Європейська комісія не взяла на себе зобов'язання прийняти жодного нового законодавства, спрямованого на захист прав працівників, з моменту свого вступу на посаду 1 грудня. Навпаки, вона запропонувала вісім «спрощувальних» законів на вимогу асоціацій роботодавців, а її фіскальні правила підштовхують держави-члени до подальшої жорсткої економії в той час, коли потрібні інвестиції. Інвестиції повинні супроводжуватися суворими соціальними умовами, не може бути ніяких порожніх чеків для корпорацій.
ЄКП заявляє, що Пакет якісних робочих місць Комісії повинен включати інвестиції та законодавство, що захищає інтереси працівників, і повинен бути запропонований з тією терміновістю, якої вимагає ситуація, з якою стикаються працівники по всій Європі. Наразі Комісія планує лише висунути «незаконодавчі» пропозиції в останньому кварталі цього року.
ЄКП закликає до термінових дій:
Схеми захисту робочих місць, подібної до програми «SURE», яка врятувала робочі місця під час пандемії, щоб запобігти незворотним втратам наших промислових потужностей;
Директиви про справедливий перехід, яка забезпечить компаніям проактивне планування змін, уникнення скорочення робочих місць за принципом «різати і палити» та забезпечення працівникам права на оплачувану перекваліфікацію в робочий час;
Призупинення дії правил економічного управління ЄС, щоб дозволити країнам-членам прийняти економічну політику, спрямовану на підтримку довгострокових інвестицій та сталого зростання;
Контролю над завищенням цін та спекуляціями з метою запобігання інфляції, спричиненої прибутками, коли компанії скористалися глобальною нестабільністю, щоб спричинити кризу вартості життя для робітників;
Перегляду директив у сфері державних закупівель, який гарантує, що лише компанії, які поважають права на колективні переговори, матимуть право на отримання контрактів.
Виступаючи в Парижі, Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч заявила:
«Давайте прояснимо: жорсткі заходи економії - це політичний вибір, а не економічна необхідність. І це вибір, який завдав і завдає величезної шкоди.
Коли уряди скорочують витрати під виглядом фіскальної відповідальності, реальним результатом є збільшення труднощів, безробіття та незахищеності - особливо для працюючих людей.
Робочі місця в державному та приватному секторах втрачаються по всьому ЄС через політику жорсткої економії. Життєво важливі державні послуги скорочуються, зарплати заморожуються, пенсії урізаються, а цілі громади покидаються.
У цьому вакуумі посилюються ультраправі - не пропонуючи рішень, а поширюючи страх.
Вони кажуть людям, що мігранти винні в тому, що лікарні не працюють, що немає гарантій зайнятості, що зростають ціни на житло. Це брехня - небезпечна брехня. Справжня причина - це сувора економія, це недофінансування, приватизація і відмова інвестувати в людей. Це завищення цін, розвал профспілок, несправедлива оплата праці».
https://www.etuc.org/en/pressrelease/may-day-make-workers-priority