ДВ8

 

 

Провести в Києві 6 грудня - напередодні розгляду проекту Державного бюджету на 2018 рік - масову профспілкову акцію у формі інформаційного пікетування органів державної влади постановила Президія Федерації профспілок України на  позачерговому засіданні 27 листопада.

 

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

В заході взяли участь представник ФПУ у Верховної Раді України, народний депутат України Сергій Каплін, заступники Голови ФПУ Євген Драпятий, Володимир Саєнко, члени Президії Федерації, а також працівники апарату ФПУ.

 

ДВ

 

 

Головним питанням порядку денного було питання «Про подальші дії ФПУ з реалізації вимог профспілок на захист конституційних прав та соціально- економічних інтересів працівників».

 

Треба зазначити, що саме обговорення цього питання і могло спричинити спробу зірвати засідання Президії ФПУ.  яке проходило в Міжнародному центр культури і мистецтв (колишній «Жовтневий Палац»).

 

Не пройшло і півгодини засідання, як невідомі особи в камуфляжі та з прапорами числом  до 30 осіб заблокували місце проведення заходу. Члени Президії ФПУ вийшли до учасників групи, щоб відповісти на їх запитання та надати відповідні роз'яснення. Але не зважаючи на це, провокатори увірвалися до зали засідання з вимогою надати їм слово.

 

Президія ФПУ прийняла рішення вислухати невідомих у камуфляжі. Проте вони не тільки відмовились виступати з будь-якими заявами, але навіть не змогли сформувати свої вимоги і мету перебування біля приміщення, де відбувався профспілковий захід. Це свідчить про замовний характер акції. Водночас, на жаль, справжні ляльководи залишились, як завжди, за лаштунками.

 

ДВ1

 

 

З прибуттям посиленого наряду поліції учасники провокації залишили залу. Так і не пояснивши ні мету свого приходу, ні вимоги, які члени Президії ФПУ готові були вислухати.

 

Тут треба зазначити, що цій інцидент, як це можна було і очікувати, не  зміг перешкодити як самому засіданню, та і розгляду актуального питання щодо проведення профспілкової акції протесту із соціально - економічними вимогами до вищих органів законодавчої та виконавчої влади.

 

Слід сказати, що обговорення цього важливого як для всього вітчизняного профспілкового руху, так і для підвищення якості та ефективності захисту законних прав та інтересів людей праці питання проходило дуже жваво, гостро, іноді навіть жорстко. Питання виникали різні: чи готові профспілки до Всеукраїнської акції протесту, чи не змінилися основні вимоги за час після зустрічі представників профспілок з Прем’єр -міністром України Володимиром Гройсманом, що відбулась 7 листопада ц.р., чи пікетувати тільки Верховну Раду, де буде розглянуто проект Державного бюджету, чи Кабінет міністрів, міністерства, відомства, інші органи державної влади?

 

ДВ2

 

 

Своїми думками, позицією профспілкових організацій, які вони представляють, під час дискусії поділилися керівники всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань Ярема Жугаєвич, Василь Дуднік, Віктор Турманов, Юрій Піжук, Олексій Романюк, Людмила Перелигіна, Вадим Сібільов,  Степан Кривов’язний, Володимир Дмитришин, Георгій Труханов, Вікторія Коваль, Григорій Ольховець, Петро Шевченко, Неля Паламарчук та інші.

 

ДВ4

 

ДВ6

 

ДВ10

 

Дуже емоціональними, яскравими та змістовними були також виступи Євгена Драпятого та Володимира Саєнка. 

 

ДВ3

 

ДВ5

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію Голови ФПУ Григорія Осового  «Про подальші дії ФПУ з реалізації вимог профспілок на захист конституційних прав та соціально- економічних інтересів працівників», Президія ФПУ зазначила наступне.  

 

На виконання постанови Президії ФПУ від 05.10.2017 № П-10-3 «Про солідарний спротив профспілок наступу на права людини праці в умовах реформ» 7 листопада 2017 року відбулася зустріч членів Президії ФПУ з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. За результатами зустрічі Прем’єр-міністром України надано низку протокольних доручень з вирішення проблемних питань, які були порушені профспілковою стороною. Крім того, за зверненнями низки членських організацій ФПУ було підготовлено окремі доручення Кабінету Міністрів України.

У той же час, 14 листопада 2017 року у першому читанні Верховною Радою України було прийнято проект Державного бюджету України на 2018 рік. Постановою парламенту було рекомендовано Кабінету Міністрів України при доопрацюванні документу до другого читання врахувати низку пропозицій щодо фінансування видатків,зокрема, на: підвищення розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати у 2018 році;забезпечення функціонування системи медичного обслуговування громадян;реалізацію окремих напрямів освітніх програм, зокрема щодо фінансування закладів І-ІІ ступенів акредитації;функціонування державних підприємств вугле- та торфодобувної промисловості тощо.

 

З метою реалізації завдань, які стоять перед Федерацією профспілок України у бюджетному процесі, та у зв’язку із реалізацією реформ у різних сферах соціально- економічного розвитку країни, ініційовано проведення зустрічей із Головою Верховної Ради України, Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, додаткові консультації із Міністерством фінансів та Міністерством соціальної політики України.

 

Питання реалізації доручень Кабінету Міністрів України та подальша робота із просування профспілкових пропозицій до проекту Державного бюджету і реформ, що реалізуються в країні, потребує формування консолідованого плану дій та створення відповідних робочих груп за участі фахівців Федерації професійних спілок України, її членських організацій.

 

Окремого рішення потребує питання проведення подальших колективних дій на підтримку профспілкових вимог.

 

Нагадаємо, що профспілки вимагають:

 

- встановлення у Державному бюджеті України на 2018 рік мінімальної заробітної плати на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму - не менш ніж 4023 грн. та вимоги щодо встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати;

 

- погашення до кінця року заборгованості з виплати заробітної плати і не допущення її виникнення;

 

- зупинення деіндустріалізації України та забезпечення відродження вітчизняного промислового комплексу на основі програмно-цільових державних рішень, збереження і розвитку трудоресурсного потенціалу України, а також збільшення кількості сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%;

 

- зниження непосильних для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій;

 

- забезпечення гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадження загальнообов'язкове медичне соціальне страхування і відновлення санаторно-курортного лікування працюючих (застрахованих осіб);

 

- недопущення зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу України тощо.

 

 

 

З метою домогтися врахування профспілкових вимог, консолідації дій профспілок на захист соціально-економічних прав та інтересів людей праці, Президія ФПУ постановила провести в Києві 6 грудня  - напередодні розгляду проекту Державного бюджету на 2018 рік - профспілкову акцію у формі інформаційних пікетів органів державної влади.

 

ДВ7

 

 

Ухвалено також низку інших рішень з актуальних питань розвитку вітчизняного профспілкового руху та активізації, підвищення ефективності головної функції профспілок – надійного захисту законних прав та інтересів членів профспілок, всіх працівників.

 

 

 

 

Прес-центр ФПУ